امام‌جمعه موقت تهران گفت: هوانیروز در دفاع از حریم ولایت وارد خصوصیاتی از عملیات می‌شود که هیچ نیرویی نمی‌تواند آن را انجام دهد و در خدمت خدمت به بندگان خدا کاری که انجام می دهد، فوق العاده است، بنابراین همچون کوه دماوند استوار و مانند باران رحمت آفرین است.

حاج علی‌اکبری: هوانیروز در دفاع از حریم ولایت همچون کوه دماوند استوار است

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری امام‌جمعه موقت تهران صبح امروز در آیین گرامیداشت سرلشکر خلبان شهید احمد کشوری که در ستاد هوانیروز که با حضور امیر سرتیپ یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش و خانواده این شهید بزرگوار برگزار شد، گفت: عزت امروز ما مرهون فداکاری شهدا است زیرا جوانان به شناخت این عنصر ایمانی نیاز مبرم دارند و این را باید به شیوه‌های هنرمندانه در جامعه ترویج کنیم، مانند پویانمایی شجاعان که برای کودکان در حال پخش از سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

وی‌ اظهار کرد: دوران دفاع مقدس و حرکت گسترده در رویارویی با نظام سلطه مبتنی بر روش فکری و اقدامی حضرت زهرا (س) بود؛ فهرست فضیلت‌های ایشان هر چند بسیار زیاد است، اما دو محور دفاع بی چون و چرا از ولایت و خدمت به بندگان خدا از سایر ابعاد حضرت نمود دیگری دارد به نحوی که خداوند سوره کوثر را در مقام ایشان نازل می‌کند.

امام جمعه موقت تهران افزود: هوانیروز در دفاع از حریم ولایت وارد خصوصیاتی از عملیات می‌شود که هیچ نیرویی نمی‌تواند آن را انجام دهد و حتی می‌تواند ناجی دیگر رزمندگان باشد و از سوی دیگر در امداد و نجات و خدمت به بندگان خدا کاری که انجام می دهد، فوق العاده است؛ بنابراین از یک طرف همچون کوه دماوند استوار و از سوی دیگر مانند باران رحمت آفرین است.

وی اضافه کرد: شیرودی‌ها  و کشوری‌ها به ما آموختند با بالگرد دارای نقص فنی می‌توان حماسه‌ها آفرید یعنی این ایمان و اراده است که بر تجهیزات غلبه می‌کند؛ اقدامات شما سربازان ولایت، پشتوانه حرکت جهانی اسلام بویژه فلسطین است لذا نسل جدید هوانیروز باید آماده باشد تا پرچم پرافتخار هوانیروز را از دست پیشکسوتان آن بگیرد برای اینکه راه شهدایی همچون کشوری‌ها ادامه یابد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به وصیت نامه شهید کشوری اشاره کرد و گفت: این شهید گرانقدر مرگ را آغاز دفتر حق می‌داند و در اوج فداکاری‌ها نه تنها خود را نمی‌بیند بلکه قطره‌ای از دریا می‌داند؛ موضوع دیگری که در این‌ وصیتنامه وجود دارد مراقب بودن از اقدامات ستون پنجم دشمن است مسئله‌ای که این روزها مصداق نفودی هاست؛ علاوه بر این عنوان شده تا بی تفاوتی را از خود دور کنیم بدین معنی که کوفی نشویم و امام را تنها نگذاریم.

وی تاکید کرد: همچنین این شهید بزرگوار پشتوانه حرکت رزمندگان را شرکت در دعای کمیل عنوان می‌کند علاوه بر این بر توجه به نسل‌های آینده و اینکه گریه فقط باید برای امام‌ حسین باشد تاکید دارد؛ امروز امتداد این شهیدان را در غزه می‌بینید.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.