صدها پزشک و امدادگر پاکستانی روز یکشنبه به نشانه همبستگی با همتایان خود در غزه، در شهر «کراچی» به خیابان‌ها آمدند.

راهپیمایی صدها پزشک در پاکستان در همبستگی با همتایان فلسطینی

به گزارش قدس آنلاین، در ادامه موج حمایت از مردم فلسطین و  محکومیت جنایات رژیم اسرائیل، صدها پزشک پاکستان به خیابان‌ها آمدند.

صدها پزشک و امدادگر پاکستانی روز یکشنبه در «کراچی» راهپیمایی و به همتایان فلسطینی خود که علیرغم تشدید حملات هوایی اسرائیل و بمباران بیمارستان‌ها در غزه به وظایف خود عمل می‌کنند، ادای احترام کردند.

حاضران در این راهپیمایی با پوشیدن روپوش‌های سفید و اهتزاز پرچم‌های سه ‌رنگ فلسطین، مقابل بیمارستان «آقاخان» تجمع کردند.معترضان با سردادن شعارهایی مانند «فلسطین را آزاد کنید»، «لبیک یا غزه» و «مرگ بر اسرائیل» راهپیمایی کردند.

«حافظ نعیم الرحمن» رئیس جماعت اسلامی کراچی، حزب اصلی مذهبی، سیاسی پاکستان در سخنرانی در این راهپیمایی، آمریکا را به دلیل وتوی قطعنامه آتش بس شورای امنیت سازمان ملل متحد محکوم کرد.

او ضمن ادای احترام به پزشکان و امدادگران فلسطینی، گفت:«نیروهای اسرائیل از یک سو فلسطینیان غیرمسلح از جمله کودکان و زنان را به قتل می‌رسانند و از سوی دیگر، عمدا مراکز درمانی را هدف قرار می‌دهند.»

تاکنون دستکم ۱۷۷۰۰ فلسطینی در حملات بی امان هوایی و زمینی به این منطقه از ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) به این سو شهید شده و بیش از ۴۸۷۸۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

وزارت خارجه پاکستان روز شنبه از شورای امنیت سازمان ملل متحد به دلیل ناتوانی در برقراری آتش بس در غزه به شدت انتقاد کرد. 

آمریکا بامداد شنبه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه را وتو کرد. بعد از این رأی‌گیری «گیلاد عردان» نماینده اسرائیل طی پیامی در شبکه اجتماعی ایکس از دولت جو بایدن بابت «حمایت قاطع از اسرائیل» تشکر کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد:«پاکستان عمیقاً از اینکه شورای امنیت سازمان ملل متحد بار دیگر خواستار آتش‌بس در غزه نشده است، ناامید است.»

پایان پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.