یک نشریه آمریکایی متخصص مسایل نظامی نسبت به توان بازدارندگی آمریکا و شرکای عرب منطقه‌ای در مهار نیروهای مسلح یمن در حمله به اراضی اشغالی ابراز تردید کرد.

اذعان نشریه آمریکایی به ناتوانی آمریکا وشرکای عرب درمهار ارتش یمن

به گزارش قدس آنلاین نشریه آمریکایی «استار اند استرایپ» (Star and Stripe)متخصص در امور نظامی روز دوشنبه با اشاره به اینکه دولت بایدن تحت فشار عمومی گسترده برای توقف جنگ غزه است، اذعان کرد که به نظر می‌رسد ایالات متحده فاقد قدرت بازدارندگی برای جلوگیری از حمله‌های نیروهای مسلح یمن (انصارالله) ضد اسراییل است و به دنبال شرکای منطقه‌ای برای مقابله با صنعا در دریای سرخ است.

نشریه آمریکایی متخصص در امور نظامی با تردید از قدرت نظامی آمریکا و هم‌پیمانان عرب منطقه‌ای آن در مهار نیروهای مسلح یمن نوشت: «اقدام نظامی یا اقدام تنبیهی در قرار دادن جنبش انصارالله در فهرست کشورهای حامی تروریسم ممکن است اوضاع را پیچیده‌تر کند و تلاش‌های سازمان ملل متحد و سایر کنشگران در گفت‌وگوهای صلح میان صنعا و ریاض را تحت الشعاع و با شکست مواجه کند.»

این گزارش می‌افزاید: «حمله مستمر جنبش انصارالله به اراضی اشغالی نشان دهنده حقیقت خشم ملت‌های منطقه غرب آسیا در واکنش به تجاوز اسراییل ضد اهالی غزه است، زیرا بمباران‌های هوایی ارتش اسراییل به ویرانی گسترده غزه و کشته شدن بیش از ۱۸ هزار غیرنظامی فلسطینی که بیشتر آنان زن و کودک هستند، انجامیده است.»

پیش از این، ارتش یمن شنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای توقف حمله‌ها به صهیونیست‌ها و کشتی‌هایی که به مقصد اراضی اشغالی عازم هستند، منوط به ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و توقف جنایت رژیم صهیونیستی در حمایت از مردم مقتدر نوار غزه و مقاومت فلسطینی دانست و افزود: «کشتی‌هایی که با اسراییل رابطه ندارند یا به آنجا سفر نمی‌کنند. اجازه عبور داده خواهد شد.»

در گزارش نشریه آمریکایی آمده است: «اتکای ایالات متحده به عربستان بی فایده است، زیرا آنها ناامیدترین طرف در نبرد تهاجمی علیه جنبش انصارالله هستند، زیرا می‌خواهند خود را از جنگی که به اعتبار بین المللی و اهداف جاه طلبانه منطقه‌ای آنها لطمه زده، رهایی یابند، چراکه آنها به هیچیک از نتایج مدنظر خود از جمله نابودی یا حتی تضعیف توان نظامی سیاسی صنعا دست نیافته‌اند.»

در خبری مرتبط، شبکه الجزیره امروز دوشنبه گزارش داد که نیروهای مسلح یمن به یک کشتی دیگر که قصد حرکت به سوی اراضی اشغالی را داشته است اجازه نداده‌اند از دریای سرخ عبور کند.

بر این اساس نیروهای مسلح یمن این کشتی را مجبور کرده‌اند برای رسیدن به اراضی اشغالی از دریای سرخ عبور نکند.

پیش‌تر جدعون جولبر، مدیر کل بندر ایلات در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد که تهدیدهای یمنی‌ها در جلوگیری از عزیمت کشتی‌ها به سرزمین‌های اشغالی باعث از دست رفتن ۸۰ تا ۸۵ درصد از سودآوری این بندر شده است.

این گزارش به نقل از جولبر اعلام کرد که تهدیدهای یمنی‌ها باعث شده این بندر از اواسط ماه گذشته میلادی تاکنون با خسارت‌های شدیدی مواجه شود.

پیش‌تر نیز محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در سخنانی اعلام کرد که نیروهای مسلح یمن در ممانعت از دریانوردی رژیم صهیونیستی مصمم هستند.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: تحت هر شرایطی، نیروهای مسلح یمن تصمیم ممانعت از دریانوردی رژیم (صهیونیستی) را اجرا خواهند کرد. آمریکا و انگلیس به جای تشکیل ائتلاف‌های نظامی باید به رژیم غاصب مورد حمایتشان دستور بدهند که اجازه ورود غذا، دارو و سوخت به غزه را بدهد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.