شرکت امنیت دریایی انگلیس روز چهارشنبه خبر داد که قایق‌های تندرو حامل افراد مسلح به دو شناور که در حال عبور از آب‌های نزدیک یمن بودند، نزدیک شده و تیراندازی کردند.

وقوع حادثه امنیتی برای دو شناور در تنگه «باب المندب»

به گزارش قدس آنلاین، اداره عملیات تجاری دریایی انگلیس امروز (چهارشنبه) از وقوع حادثه امنیتی در تنگه «باب المندب» و آب‌های نزدیک یمن خبر داد.

این سازمان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارش‌هایی مبنی بر وقوع حادثه در نزدیکی باب‌المندب و غرب بندر «الحدیده» دریافت کرده و به کشتی‌ها توصیه کرد جوانب احتیاط را رعایت کنند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، شرکت امنیت دریایی انگلیس نیز خبر داد که قایق‌های تندرو حامل افراد مسلح به دو شناور که در حال عبور از نزدیکی ساحل الحدیده بود، نزدیک شدند.

در این بیانیه ذکر شده که یک فروند نفتکش حامل مواد شیمیایی با پرچم «جزایر مارشال» به این شرکت گفته که سرنشینان قایق مذکور در ۱۲۰ کیلومتری بندر الحدیده، به سمت آنها تیراندازی کردند.

شرکت امنیت دریایی انگلیس می‌گوید نهادی که خود را نیروی دریایی یمن معرفی کرده بود، به این شناور دستور داده که مسیر خود را تغییر بدهد اما شناور با توصیه کشتی‌های جنگی ائتلاف به مسیر خود ادامه داد.

به نوشته رویترز، دقایقی بعد یک قایق مسلح دیگر به یک فروند کشتی ترابری فله‌بر با چرم «مالت» نزدیک شد اما جزئیات بیشتری از این واقعه هنوز ارائه نشده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که یک ناوشکن آمریکایی، یک پهپاد متعلق به نیروهای مسلح یمن را که به سمت آن در حال پرواز بود در نزدیکی باب‌المندب سرنگون کرد.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، مدعی شد دو موشک نیز از یمن به سمت یک کشتی در نزدیکی باب‌المندب شلیک شد که به هدف اصابت نکرد.

پس از آنکه آمریکا مدعی شد که در تلاش برای تشکیل ائتلاف دریایی علیه یمن است، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله هشدار داد که برای مقابله با این ائتلاف، اهرم فشارهای دردناکی در اختیار دارد. 

وقوع حادثه امنیتی برای دو شناور در تنگه «باب المندب»

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.