معاون فضای مجازی دادستان یزد گفت: طی هفت روزه گذشته پنج میلیارد ریال کلاهبرداری از طریق همراه بانک های جعلی در استان یزد صورت گرفته است.

کلاهبرداری ۵ میلیاردی با همراه بانک جعلی در یزد

به گزارش قدس آنلاین، محمد نعیمی نژاد با اشاره به نقش بالای تلفن همراه در زندگی روزمره، گفت: برنامه های بانکی از جمله برنامه های کاربردی است که همیشه مورد توجه کلاهبردارن این حوزه قرار داشته است.

وی گفت: کلاهبرداران اینترنتی در هفت روز اخیر با استفاده از حربه بروزرسانی برنامه‌های بانکی بیش از پنج میلیارد ریال از شهروندان یزدی کلاهبرداری کرده‌اند.

نعیمی نژاد بر لزوم نصب برنامه های کاربردی از منابع رسمی تاکید و اظهار کرد: برنامه‌های بانکی باید حتی الامکان از سایت های رسمی بانک‌های عامل نصب و به روزرسانی شود.

وی تصریح کرد: در این روش کلاهبرداران  با در اختیار قرار دادن نرم افزار جعلی اطلاعات کاربری شهروندان را ضبط و نسبت به خالی کردن حساب آنها اقدام می‌کنند.

این مقام قضایی با اشاره به آشنایی کلاهبرداران حرفه ای به الگوریتم های عرصه اینترنت، اظهار کرد:  در این شیوه، کلاهبرداران حرفه ای با ترفندهای مختلف، سایت‌های جعلی خویش را در ردیف اول جستجوی صورت گرفته قرار می‌دهند، بدین صورت که اگر مخاطب دقت کافی نداشته باشد از سایت جعلی به جای سایت بانک عامل اقدام به نصب یا به روز رسانی نرم افزار بانکی خود می‌کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.