رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد: استان‌های واقع در شمال شرق کشور طی امروز شاهد کاهش دما هستند و برای برخی نقاط کشور نیز ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

کاهش دما و بارش پراکنده در برخی نقاط کشور

صادق ضیاییان،  درخصوص پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و برخی مناطق شمالی خراسان رضوی ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه طی روزهای شنبه و یکشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف است، گفت:‌ در شهرهای تهران، البرز، اراک و اصفهان نیز غبار محلی پدیده غالب است.

ضیائیان درباره وضعیت جوی کشور در روز دوشنبه، تصریح کرد: دوشنبه با گذر موج تراز میانی جو در مناطقی از غرب و ارتفاعات زاگرس در جنوب غرب کشور همچنین در استان‌های اصفهان، یزد و شمال کرمان ابرناکی و بارش باران و وزش باد رخ می‌دهد و در دامنه‌های جنوبی البرز افزایش وزش باد پدیده غالب است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، سه‌شنبه بارش پراکنده در شمال کرمان، خراسان جنوبی و برخی مناطق هرمزگان ادامه دارد.

ضیاییان همچنین افزود: امروز در شمال شرق کشور کاهش دما رخ می‌دهد و خلیج فارس و دریای خزر مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران نیز گفت: آسمان تهران فردا شنبه (۹ دی) صاف تا کمی ابری، همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و در ‌روز یکشنبه (۱۰ دی) صاف تا کمی ابری، همراه با غبار محلی و در بعضی ساعات غبارآلود با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای هفت درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.