عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه با اشاره به مطرح شدن پرونده اقدامات این رژیم در غزه در «دیوان بین‌المللی دادگستری»، گفت که متهم کردن اسرائیل به نسل کشی، اقدامی خطرناک بوده و خط قرمز به شمار می‌آید.

گانتز: متهم کردن اسرائیل به نسل کشی اقدامی خطرناک است

به گزارش قدس آنلاین، «بنی گانتز» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی هرگونه کناره گیری از کابینه را رد کرده و گفت تا زمانی که نیاز باشد در کابینه باقی می‌ماند.

وی در ادامه سخنانش گفت: «همه ما هر آنچه که نیاز باشد برای بازگرداندن ربوده شدگان در غزه انجام خواهیم داد و هم اکنون کار فوری، بازگرداندن ربوده شدگان قبل از هرگونه اقدام جنگی است».

وی به مطرح شدن موضوع جنایات رژیم صهیونیستی در «دیوان بین‌المللی دادگستری» نیز اشاره کرد و گفت: «متهم کردن اسرائیل به کشتار جمعی اقدامی خطرناک و خط قرمز است».

«دیوان بین‌المللی دادگستری»  روز پنجشنبه قرار است اولین جلسه استماع برای رسیدگی به شکایت آفریقای جنوبی از اسرائیل بابت نسل‌کشی در غزه را برگزار کند. 

آفریقای جنوبی چند هفته پیش با تنظیم دادخواستی نزد این دادگاه مستقر در لاهه خواستار رسیدگی به اتهام اسرائیل در خصوص ارتکاب نسل‌کشی در جنگ غزه شد. 

در این شکایت‌نامه که در ۸۴ صفحه تنظیم شده آفریقای جنوبی تصریح کرده که اسرائیل مفاد «کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت نسل‌کشی» را نقض کرده است. 

اسرائیل و آفریقای جنوبی هر دو جزو امضاکنندگان این کنوانسیون هستند که صلاحیت دیوان بین‌المللی دادگستری را به عنوان بالاترین مرجع حقوقی سازمان ملل برای رسیدگی به اختلافات مجاز می‌داند.

تمامی طرف‌هایی که این معاهده را امضا کرده‌اند متعهد شده‌اند مرتکب نسل‌کشی نشوند و از ارتکاب آن توسط طرف‌های دیگر نیز جلوگیری کرده و آن را مجازات کنند. در این معاهده نسل‌کشی به عنوان «ارتکاب اقداماتی به قصد تخریب کامل یا بخشی از یک گروه ملی، قومیتی، نژادی یا مذهبی» تعریف شده است. 

آفریقای جنوبی از همه کشورهایی که منتقد عملیات اسرائیل در غزه هستند از این شکایت حمایت کرده و این رژیم را بابت کشتار فلسطینی‌ها پاسخگو کنند. 

پایان پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.