امام جمعه مشهد گفت: وحشت دشمن از حضور مردم بیش از تأثیر توانمندی های دفاعی کشور است.

آیت‌الله علم‌الهدی: دشمن، بیشتر از موشک از حضور مردم وحشت دارد

آیت الله علم الهدی: دشمن، بیشتر از موشک از حضور مردم وحشت دارد

به گزارش قدس خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبرک فرارسیدن سالروز ولادت امام باقر(ع) اظهار کرد: همه ائمه(ع) در طول زندگی خود برای جهاد فی سبیل ‎الله و تشکیل حکومت دینی تلاش کردند تا مردم را از ذلت طواغیت نجات دهند اما به این دلیل وارد عرصه قیام نظامی و مسلحانه نمی شدند که مردم همراه نبودند.

وی افزود: اهل بیت(ع) برای تشکیل حکومتی دینی تلاش داشتند اما مردم به صحنه نمی آمدند زیرا مردم در همه امور مربوط به جامعه، حرف اول را می زنند.

رهنمود و هویت ‎بخشی، دو ویژگی تبیین مردمی

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در عرصه رهنمود و توجه دادن به مردم، دو نکته حائز اهمیت است؛ یکی جهت دهی دقیق است تا مردم از ابتدا به دقت بدانند باید به کدام جهت حرکت کنند. دومی هم توان‎بخشی معرفتی به مردم است تا مردم بدانند چه کسی هستند، چه ظرفیت‎هایی دارند، دوست و دشمن خود را بشناسند، از ترفندهای توطئه‎آمیز بدخواهانشان آگاه باشند و اسلام برایشان به عنوان یک مکتب عملی مطرح باشد.

وی ادامه داد: در دوران امامت اهل بیت(ع)، یک زمان امویان عیاش و دنیاپرست، اسلام را به عنوان یک تز قدرت به کار می بردند و پس از آن ها هم دزدان بنی عباس آمدند که بازهم از اسلام سوء استفاده کردند. بر همین اساس بود که اهل بیت(ع) دست به انقلاب فرهنگی زدند تا توان‎بخشی معرفتی به جامعه اسلامی صورت بگیرد و مردم آگاه باشند دقیقاً باید چه بخواهند و به کدام جهت حرکت کنند. ائمه اطهار(ع) دیدگاه ها را تغییر دادند

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه حضور مردم در صحنه معجزه می آفریند، تصریح کرد: برادران و خواهران، این میراث امام(ره) است که به ما یاد داد هرجا مردم باشد، همه چیز پیش می رود و ترقی می کند اما هرجا مردم کم گذاشتند، در آن جا شاهد عقب ماندگی هستیم.

وی تأکید کرد: امام خمینی(ره) در خرداد سال ۱۳۴۲ در مسجد اعظم قم سخنرانی کرد و هر دو ویژگی برای هدایت که عرض شد، در آن سخنرانی موجود بود. یعنی هم رهنمود و هم توانبخشی معرفتی. دو روز بعد از این سخنرانی هم بود که در حادثه 15 خرداد، مردم با سینه خشک در برابر گلوله داغ ایستادند، به شهادت رسیدند اما دست برنداشتند زیرا آگاه شده بودند از ظرفیت‎های خودشان و برنامه دشمنانشان. انقلاب امام(ع) نیز از همین تاریخ آغاز شد و همین مردم بودند که با نهضت خود، دشمنشان را ذلیل کردند و با خفت، او را از کشور بیرون انداختند.

امام جمعه مشهد گفت: برای نسل امروز ما، باید انقلاب بازخوانی شود چون این نسل فعال، با وجود همه ظرفیت های سرشار خود نه پیروزی انقلاب را درک کردند، نه امام(ره) را از نزدیک شناختند و نه دفاع مقدس و جزئیات آن را دیده اند. این عزیزان جوان و نوجوان باید بدانند انقلاب از کجا شروع شد، به کجا رسید و کشور را به کجا رساند. عزیزان من، این را بدانید که در طول این سال ها هرجا مردم در صحنه آمدند، دشمن شکست خورد، اسلام پیروز شد و کار جلو رفت و این سنت دین ماست.

وی بیان کرد: وجود مقدس امیرالمومنین(ع) در عهدنامه مالک اشتر می فرماید «و إنّما عِمادُ الدِّینِ و جِماعُ المسلمینَ و العُدَّةُ للأعداءِ العامَّةُ مِنَ الاُمَّةِ» یعنی ای مالک، ستون دین و عامل پیش‎برد جماعت مسلمانان و شکست‎دادن دشمنان، حضور مردمی امت است. این همان  تصویری است که ما از ایام‎الله و مناسبت هایی همچون انتخابات داریم؛ جایی که از روز قدس و ۱۳ آبان گرفته تا ۲۲ بهمن، مردم به میدان می آیند اما در انتخابات است که حضورشان بیش از همیشه چشم دشمن را کور می کند.
وحشت دشمن بیش از موشک، از حضور مردم است

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه وحشت دشمن از حضور مردم بیش از تأثیر توانمندی های دفاعی کشور است، اظهار کرد: برادران و خواهران، عزیزان من، بنده این را به صراحت بگویم که اگر امروزه توانمندی های دفاعی و تسلیحات نیروهای مسلح ما به این درجه رسیده است، هنوز هم آن چیزی که دشمن را می ترساند، حضور مردم ماست. به همین دلیل هم دشمن می خواهد با ناامید کردن و تبلیغات سوء، کاری کند که شما بروید در خانه هایتان بنشینید، در مغازه ها کاسبی کنید و هر جا هستید، همان جا بمانید اما در انتخابات شرکت نکنید. اینجاست که می گوییم حتی اگر سلاح های ما ده برابر شرایط کنونی هم باشد، اگر دشمن یقین کند مردم با این نظام نیستند، در حمله نظامی و تجاوز به خاک این کشور حتی صبح را تا ظهر معطل نمی کند.

وی افزود: معنای انتخابات، شریک شدن مردم در نظام است تا ثابت کنند خودشان به عنوان مباشر در صحنه دخالت دارد. نظامی هم که ۸۰ میلیون مباشر و همکار داشته باشد، هیچ قدرتی در عالم توان مقابله با آن را نخواهد داشت. در این هنگام است که رهبر معظم انقلاب، شرکت در انتخابات را واجب شرعی دانستند. هرکس هم که واجب شرعی را عمداً ترک کند، مسئول است. خدا و پیامبرش هم با کسی که واجب شرعی را عمداً ترک کند، کاری ندارند. همه آن هایی هم که در راه تبیین القائات ناامیدکننده دشمن فعالیت می کنند، بدانند که سرباز آمریکا و صهیونیست ها هستند.

رأی دادن یک واجب شرعی است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به تحولات اخیر فلسطین و ناتوانی رژیم صهیونیستی در مقابله با محور مقاومت خاطرنشان کرد: عزیزان من، اسرائیل که خود را یک ارتش مستقل و قدرتمند می دانست، در سه ماه گذشته هنوز نتوانسته یک گروه چریکی و یک قوم کوچک را به زانو دربیاورد. چرا؟ چون مردم خودشان ایستاده اند و نمی خواهند سر خم کنند. در ایران اسلامی نیز همینطور است. این دشمن که با همه توان خود در فلسطین به میدان آمد اما حریف یک قوم 2ونیم میلیونی در باریکه غزه نشد، این دشمن می خواهد حریف ۸۰ میلیون ایرانی باشند؟

وی ادامه داد: از بامداد شب گذشته، آمریکا به صورت مستقیم در یمن به میدان آمده و مناطقی از این کشور را بمباران کرده است. در مقابل، یمنی ها می خندند و این حمله را به تمسخر می گیرند. چرا؟ چون سال ها توسط ائتلاف مزدوران آمریکا بمباران شدند و در محاصره بودند. اکنون ارباب آن نوکرها به میدان آمده است با این حال، در این میدان، این ملت همان کسانی هستند که مرد و مردانه ایستاده اند و ناوگان اسرائیلی را وسط دریا به آتش می کشند.

امام جمعه مشهد گفت: عظمت این نظام، به این است که مردم در همه عرصه ها به میدان بیایند. اینجاست که شما مرد و زن نمازجمعه‎خوان و مومن و انقلابی به میدان بیایید و در مقام جهاد تبیین، عزیزان و اطرافیان خود را آگاه کنید که فایده حضور در انتخابات چیست. رأی دادن که یک واجب شرعی است، مثل دو رکعت نماز صبح است اما فراگیرسازی این انتخابات، فراتر از واجب شرعی شخصی، تکلیف همه ماست تا ناامیدی در این عرصه نیز بر ناامیدی های قبلی دشمن افزوده شود.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.