معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: تبدیل توان‌های بالقوه به بالفعل با مهارت آموزی امکان پذیر است.

تبدیل فعالیت‌های بالقوه به بالفعل با «مهارت‌آموزی» امکان پذیر است

به گزارش قدس خراسان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد در حاشیه گردهمایی مربیان توانمند اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، اظهار کرد: ایام الله دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور پر شکوه مردم، سیلی محکمی به آمریکای جهان خوار و اسراییل کودک کش بود که در سراسر میهن اسلامی به نمایش گذاشته شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی با اشاره به دستاوردها و اعتلای کلمه حق گفت: مبارزه با ظلم و ستم متجاوز و مبارزه در مقابل جبهه باطل یکی از پیام‌های بزرگ انقلاب اسلامی است. با این حال پس از گذشت ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، مفتخریم که به رغم وجود برخی ضعف‌ها و نواقص، در اعتلای جبهه و کلمه حق دستاوردهای زیادی داشته‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود پزشک عمومی در شهرهای ایران قبل از انقلاب اسلامی گفت: امروز به برکت استعداد و همت والای مردم ایران بیش از ۳۰ هزار پزشک متخصص در حوزه زنان داریم، این در حالی است که قبل از پیروزی انقلاب تنها ۵۹۷ پزشک متخصص زنان داشته‌ایم.

گنابادی نژاد ایرانیان امروز را مفتخر دانست و تصریح کرد: امروزه واژه "ما می‌توانیم" در بسیاری از عرصه‌ها محقق و نهادینه است. امروز در فلسطین و غزه دیگر تقابل سنگ مقابل گلوله نیست، بلکه موشک در برابر موشک و پهباد در برابر پهباد است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی برخی از عرصه‌ها در جامعه و در جریان پیشرفت را پیش نیاز خواند و افزود: افراد زیادی از سلامت جسم، تمکن مالی و علم و دانش برخوردارند اما مهارت ندارند تا بتوانند از نعمت سلامت، تمکن مالی و علمی خود بهره‌مند شوند.

وی مهارت آموزی را رمزی خواند که توان‌های بالقوه را تبدیل به بالفعل می‌کند و سپس اذعان کرد: فرهنگ مهارت در کشورمان در دهه اخیر کمرنگ شد و تا حد زیادی از بین رفته است. در گذشته خانواده‌ها فرزند خود را از سنین نوجوانی سر کار می‌گذاشتند و مهارت آموزی یک ارزش و فرهنگ در میان مردم بود، اما اکنون کلاس‌های کنکور و متمرکز شدن برای قبولی در دانشگاه به تدریج جایگزین اشتغال و مهارت آموزی شد و در حال حاضر هنرستان و فنی حرفه‌ای ما متناسب با سایر عرصه‌های رشد نیست.

گنابادی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به روند رو به رشد در دولت سیزدهم افزود: پیشگامی اداره کل فنی و حرفه‌ای در استان و شهرستان‌ها در حال رقم خوردن است و یکی از بشارت‌ها و پیام "ما می‌توانیم" در جهت اعتلای ایران و ایرانی در حال تحقق پیدا کردن می‌باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: متواضعانه از همه شما خواهران و برادران مربی فنی و حرفه‌ای خواستارم تا ارزش و اهمیت سنگری که در آن مستقر هستید را بیشتر بدانید، این کار یک شغل است اما اهمیت و تاثیر گذاری زیاری دارد که می‌تواند خیلی از ظرفیت‌های کشور را معنا ببخشد.

وی با اشاره به به فتنه‌ها، تحریم‌ها و تهدیدها افزود: امروز با تمام این شرایط همه مردم ایران اراده کردند تا برای ملت و سربلندی کشور کار کنند و بر این اساس شما در جایگاه ممتاز و درخشان و بزرگی قرار دارید.

گنابادی نژاد در راستای جریان مهارت آموزی خاطر نشان کرد: آمادگی داریم آنچه در ظرفیت استان وجود دارد به کار بگیریم تا جریان مهارت آموزی تسهیل، تسریع و ارتقا کمی و کیفی پیدا کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر انتخابات ۱۱ اسفندماه تصریح کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن سیلی‌ای بود بر یک طرف صورت دشمن، ان‌شاءالله با افتخار سیلی محکم‌تری را در ۱۱ اسفندماه به طرف دیگر صورت آمریکا و اسراییل خواهیم زد تا آنها در درد بمانند و ما شاهد تکمیل کارنامه افتخارات ملت مان باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.