سخنگوی جنش حماس روز سه شنبه در نشست خبری در حاشیه بیست‌و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران گفت: شروط مقاومت برای آتش بس با رژیم اشغالگر صهیونیستی قابل سازش نیست و حمله به رفح با پاسخ سخت و قاطع مقاومت مواجه خواهد شد.

سخنگوی حماس: حمله به رفح با پاسخ سخت و قاطع مقاومت مواجه خواهد شد

به گزارش قدس آنلاین  ، اسامه حمدان در این نشست خبری که با حضور "علی ابو شاهین" عضو جنبش جهاد اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه غرب شریک جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است، اضافه کرد : دنیا شاهد یک فاجعه انسانی در غزه است اما آمریکا و برخی کشورهای اروپایی جنایات رژیم اشغالگر را نادیده می گیرند.

وی افزود: ملت ما پایدار است و مقاومت فلسطین نشان داد که توان بالایی دارد و ارتش صهیونیستی در مقابل نیروهای مقاومت مستاصل است.

این عضو ارشد مقاومت فلسطین، مقاومت را عامل وحدت ملت فلسطین و امت اسلامی-عربی دانست و افزود: پایان جنگ و خروج اشغالگران ، آزاد شدن ورود کمک های بشردوستانه ، بازسازی غزه و آزادی اسرا خواسته هایی هستند که مقاومت فلسطین برای پذیرش توافق آتش بس مطرح کرده و از این خواسته ها کوتاه نخواهد آمد.

وی اسراییل را عامل شکست مذاکرات آتش بس دانست و تصریح کرد : دشمن با مانورهای سیاسی سعی دارد از پذیرش خواسته های مقاومت فلسطین شانه خالی کند و حتی از پاسخی که به پیشنهادات مقاومت داده بود پشیمان شد.

این فعال فلسطینی افزود: مقاومت پیشنهاداتش را مطرح کرد و این اشغالگران هستند که از پاسخ خود پشیمان شده اند اما پاسخ ما همان است و پیشنهادات ما تغییر نخواهد کرد.

حمدان با اشاره به سفر امروز «اسماعیل هنیه» رهبر حماس به مصر گفت: مقاومت فلسطین مواضع خود را در چارچوب پیشنهادات گذشته به میانجی ها منتقل و بر این مواضع تاکید خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برخی ابتکار عمل های مطرح شده برای رسیدن به آتش بس در خدمت منافع رژیم اسرائیل است، ادامه داد : نمی توانیم از حقوق مردم بگذریم. تاریخ فلسطین از طوفان الاقصی و هفت اکتبر(۱۵ مهر) شروع نمی شود، ملت فلسطین از زمان تشکیل رژیم جعلی اسرائیل شاهد ظلم و جنایت این رژیم بوده است و برای احقاق حقوقی که از ما سلب شده، آماده جانفشانی هستیم.

سخنگوی جنبش حماس گفت: پیام طوفان الاقصی، ایستادگی در مقابل ظلم و اشغالگری و زمینه سازی برای ایجاد تغییرات اساسی در نحوه مواجهه با اشغالگران است به شکلی که آرمان آزادی فلسطین از اشغال تحقق یابد.

حمدان درباره طرح رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط با برخی کشورهای عربی نیز گفت: عادی سازی روابط با رژیم آپارتاید از سوی هر کشوری هیچ توجیهی ندارد. کسانی که فکر می کردند با یک قدرت هم پیمان شده اند بعد از طوفان الاقصی باید فهمیده باشند که با یک قدرت پوشالی هم پیمان شده اند که دوامی نخواهد داشت و از بین خواهد رفت. کشورهای معدودی که وارد پروژه عادی سازی رژیم صهیونیستی شدند بدانند که ضرر خواهند کرد و امیدواریم این موضوع را کنار بگذارند.

وی درباره تشکیل دولت فلسطینی در چارچوب طرح سازش نیز گفت: ما دنبال تحقق بخشی از حقوق مردم فلسطین و ایجاد دولتی ناقص نیستیم بلکه خواهان آزادی کل فلسطین و زمینه سازی برای بازگشت آوارگان از سراسر جهان هستیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.