تیم ملی ایران با شکست امارات به نیمه نهایی جام جهانی فوتبال ساحلی در دبی رسید و باید مقابل برزیل قرار بگیرد.

امروز برزیل - ایران در نیمه نهایی فوتبال ساحلی

به گزارش قدس آنلاین،تیم ملی ایران با شکست امارات به نیمه نهایی  جام جهانی فوتبال ساحلی در دبی رسید و باید عصر امروز و از ساعت ۱۷:۳۰ مقابل برزیل قرار بگیرد. آن سوی نمودار جام جهانی هم ایتالیا و بلاروس به هم برخورده‌اند. ایتالیا برای چهارمین بار به این مرحله از این تورنمنت می‌رسد اما بلاروس اولین حضورش را در میان چهار تیم پایانی تجربه می‌کند.

در مقایسه با این تیم‌ها، ما در نیمه نهایی کم‌سابقه‌ترین هستیم. این دومین باری است که تیم ملی ایران به نیمه نهایی جام جهانی می‌رسد. بار اول این اتفاق در سال ۲۰۱۷ رقم خورد و در نهایت با پیروزی مقابل ایتالیا در رده‌بندی، عنوان سومی را بدست آوردیم. در آن دوره تیم ما در نیمه نهایی در ضربات پنالتی به تاهیتی باخت و به فینال نرسید، اما امسال تاهیتی را در مرحله گروهی شکست دادیم.

در نقطه مقابل برزیل در ۱۲ دوره جام جهانی با پنج عنوان قهرمانی به عنوان پرافتخارترین تیم این رقابت‌هاست و به مصاف ما خواهد آمد.

اما بازی ایران - برزیل یک چهره ویژه خواهد داشت. هدایت تیم ملی برزیل را مارکو اوکتاویو برعهده دارد؛ مربی‌ای که به عنوان معمار فوتبال ساحلی ایران شناخته می‌شود و بیشتر بازیکنانی که قرار است شنبه مقابلش صف‌آرایی کنند از دست‌پرورده‌های خودش در سال‌های حضورش در ایران هستند. حتی علی نادری به عنوان سرمربی فعلی تیم فوتبال ساحلی ایران نیز شاگرد اوکتاویو بوده است.

اوکتاویو در همان سال‌های نخست تشکیل تیم ملی فوتبال ساحلی به ایران آمد و در آسیا و جام بین قاره‌ای قهرمان شد. او چیزی حدود هشت سال سرمربی تیم ایران بود و آخرسر به خاطر مشکلات خانوادگی از اینجا رفت.

سال گذشته و در جریان رقابت‌های بین قاره‌ای اوکتاویو در جایگاه سرمربی تیم برزیل مقابل ایران با نتیجه دو بر یک شکست خورد. هر چند این تنها شکست فوتبال ساحلی برزیل مقابل ایران نبوده است. این مسابقه ۱۵ ماه قبل در فینال جام بین قاره‌ای ۲۰۲۲ در دبی برگزار شد و آن روز علی نادری و تیمش در همین شهر مچ استادشان را خواباندند.

در جام جهانی تا قبل از این دو بار مقابل برزیل قرار گرفته‌ایم که هر دو بار سلسائو برنده بوده است. بار اول در مرحله گروهی ۲۰۱۳ که آنها ۴ بر یک بردند و بار دوم مرحله گروهی ۲۰۱۵ که ۴ بر ۳ شکست خوردیم.

ایران در فینال جام بین قاره‌ای ۲۰۱۶ مقابل برزیل با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد. ضمن اینکه نیمه نهایی جام بین قاره‌ای ۲۰۱۷ را نیز با حساب ۶ بر ۴ به حریفش واگذار کرد.

دو برد تیم ما هم در همین جام بین قاره‌ای بدست آمده است. اولینش در فینال ۲۰۱۳ که بعد از تساوی ۴-۴ مقابل این حریف بزرگ پیروز شدیم و بار دوم در فینال ۲۰۲۲ که دو بر یک به پیروزی رسیدیم.

جالب اینکه اوکتاویو یک بار به عنوان سرمربی ایران مقابل برزیل پیروز شده و یک بار در جایگاه سرمربی تیم ملی کشورش به ایران باخته که هر دو در جام بین قاره‌ای بوده است، اما حالا در نیمه نهایی جام جهانی یک تقابل کاملاً ویژه و خاص بین او و تیم ایران شکل خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.