اظهارات معاون رئیس جمهور آمریکا مبنی بر توقف فوری جنگ در غزه، بمباران جنوب غزه و شهادت شماری از افراد غیرنظامی در این منطقه و انتشار گزارش‌هایی از شروع استعفاها در بین صفوف فرماندهان ارتش رژیم اسرائیل از تحولات مهم بامدادی فلسطین اشغای است.

«طوفان‌الاقصی»| پیشرفت در مذاکرات دومین روز نشست قاهره درباره آتش بس/ جهاد اسلامی: آمریکا به دنبال توقف جنگ در غزه نیست

به گزارش قدس آنلاین، مهمترین خبر از اراضی اشغالی فلسطین در صد و پنجاهمین روز از طوفان الاقصی، خبرهای تأیید نشده از استعفای شماری از فرماندهان ارشد ارتش رژیم اسرائیل از جمله سخنگوی این ارتش است که برخی رسانه‌های صهیونیستی این استعفاها را بی‌سابقه دانستند.

ارتش رژیم اسرائیل در ساعات ابتدای امروز دوشنبه خانه‌ای در شهر رفح واقع در جنوب غزه را بمباران کرد که در اثر آن تا کنون هفت تن شهید شده و شماری نیز زخمی شده و تلاش‌ها برای نجات بقیه ادامه دارد.

تجمع خانواده‌های اسرای صهیونیست مقابل ساختمان کنست اسرائیل

خانواده های ۱۳۴ اسیر فلسطینی دربند مقاومت فلسطین در غزه با تجمع مقابل ساختمان کنست اسرائیل خواستار تسریع روند تبادل اسرا و آزادی اسرای خود شدند.

مقاومت فلسطین تجمع نظامیان اسرائیل را هدف قرار داد

گردان‌های المجاهدین اعلام کرد که تجمع نظامیان ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی را در جنوب شرقی غزه با تعدادی موشک کوتاه برد هدف قرار داده است.

حملات هوایی  اشغالگران به یک اردوگاه در غزه

منابع خبری از حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه «النصیرات» در نوار غزه خبر دادند.

افزایش بی اعتمادی به نتانیاهو در سرزمین های اشغالی

نظرسنجی جدید شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل نشان می‌دهد ۵۳ درصد از مشارکت کنندگان معتقدند هدف بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم از طولانی کردن جنگ نجات دادن خود اوست نه پیروزی ارتش اسرائیل در جنگ.

افزایش زخمی‌های ارتش اسرائیل در حمله راکتی مقاومت لبنان به ۱۰ نفر

اورژانس رژیم اسرائیل از افزایش آمار تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در پی شلیک راکت ضد زره از سمت لبنان به شهرک صهیونیست‌نشین مرگلیوت خبر دادند.

بر اساس این گزارش، در این حمله راکتی یک نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت رسیده و ۱۰ نفر دیگر زخمی شده که حال دو نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است.

پیشرفت در مذاکرات دومین روز نشست قاهره درباره آتش بس

منابع آگاه مصری اعلام کردند که دومین روز نشست قاهره درباره آتش بس در غزه با پیشرفت همراه بوده است.

انزوای نتانیاهو در کابینه جنگ رژیم صهیونیستی

کابینه جنگ رژیم صهیونیستی با پیش شرط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مذاکرات با حماس درباره آتش بس مخالفت کرد تا نتانیاهو که به شدت علاقه مند به ادامه جنگ و عدم آتش بس است، کاملا تنها بماند.

افزایش آمار تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در حمله راکتی مقاومت لبنان

رسانه های عبری از افزایش آمار تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در پی شلیک راکت ضد زره از سمت لبنان به شهرک صهیونیست نشین مرگلیوت خبر دادند که به هلاکت یک نفر و زخمی شدن ۸ نفر دیگر منجر شده است و حال دو نفر از مجروحان هم وخیم است.

حماس: آمریکا و اسرائیل بدانند آنچه در میدان حاصل نشده با دسیسه‌های سیاسی به دست نخواهند آورد

«اسامه حمدان» از رهبران بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که نیروهای مقاومت از مرحله همکاری و تبادل تجربیات به مرحله مشارکت همه جانبه در مقابله با اشغالگران حرکت می کنند.

این رهبر حماس گفت که اقدام به کشتارهای جدید در رفح ماهیت جنایتکارانه ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی را آشکار کرد.

وی افزود: به آمریکا و رژیم صهیونیستی اطمینان می‌دهیم آنچه در میدان به دست نیاورده‌اند از طریق دسیسه‌ها و نیرنگ‌های سیاسی به دست نخواهند آورد.

به صدا درآمدن آژیر خطر در شمال فلسطین اشغالی

آژیر خطر در شمال فلسطین اشغالی از بیم نفوذ پهپاد مقاومت به صدا درآمده است.

حمله راکتی به شمال فلسطین اشغالی/ زخمی شدن سه نظامی صهیونیست

منابع  عبری از زخمی شدن سه نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شهرک مرگلیوت در شمال فلسطین اشغالی در پی شلیک راکت ضد زره خبر دادند.

جهاد اسلامی: آمریکا به دنبال توقف جنگ در غزه نیست

محمد الهندی، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که رژیم اسرائیل نتوانست مقاومت فلسطین را شکست دهد و حتی نتوانست هیچ اسیر اسرائیلی را بازگرداند.

معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی افزود: واشنگتن به دلیل ترس از گسترش درگیری‌ها در منطقه به دنبال آتش بس برای آزادی زندانیان است. محمد الهندی در ادامه گفت که آمریکا برای توقف درگیری‌ها به دنبال آتش‌بس نیست.

شیخ نعیم قاسم: بدون حمایت آمریکا، اسرائیل حتی چند روز هم قادر به جنگ علیه غزه نبود

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله در کنفرانس «البنیان المرصوص» : طوفان الاقصی حق مشروع فلسطینیان است و هیچ بحث و مناقشه‌ای در مشروعیت آن وجود ندارد، این نبرد، شراره زندگی است که سبب ادامه مقاومت می‌شود.
آمریکا به دنبال سیطره بر منطقه ما و بازترسیم آن به شیوه ای است که بتواند هر کس که در برابر این کشور تمرد و نافرمانی کرده و با تصمیمات استکباری آمریکا مقابله کرد، او را به زعم خود رام کند.
اگر حمایت آمریکا از اسرائیل در جنگ علیه غزه نبود، این رژیم نمی توانست حتی برای چند روز هم به این جنگ ادامه دهد.
تجاوز به غزه یک اقدام هماهنگ و سازمان یافته برای از بین بردن زندگی در نوار غزه و پیامی به جهان است مبنی بر اینکه نباید هیچ مقاومتی در برابر اسرائیل وجود داشته باشد.

واشنگتن‌پست: ۲۳ آمریکایی در صفوف ارتش اسرائیل کشته شده‌اند

روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی نوشته با آنکه شهروندان آمریکا کمتر از ۲ درصد از جمعیت اسرائیل (فلسطین اشغالی) را تشکیل می‌دهند ۱۰ درصد از تلفات ارتش اسرائیل را در جنگ غزه تشکیل می‌دهند.

این روزنامه آمریکایی نوشته با خانواده برخی از شهروندان آمریکایی که حین جنگ برای اسرائیل در غزه کشته شده‌اند گفت‌وگو کرده است. واشنگتن‌پست می‌گوید همه آنها تعهد راسخی به اسرائیل داشتند و هویت خودشان را بیشتر مربوط به اسرائیل می‌دانستند تا آمریکا.

تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

منابع خبری از حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک‌ «عیتا الشعب» در جنوب لبنان خبر دادند.

جزئیات درگیری‌ در اردوگاه «الامعری» و «نور شمس» در کرانه باختری

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که «مصطفی ابوشلبک» نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی امروز در جریان یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه الامعری در جنوب شهر البیره واقع در کرانه باختری، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

شمار شهدای غزه به ۳۰۵۳۴ نفر رسید

 وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به ۳۰ هزار و ۵۳۴ و تعداد مجروحان هم به ۷۱ هزار و ۹۲۰ نفر رسیده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ مورد کشتار در نوار غزه مرتکب شد که در نتیجه آن ۱۲۴ نفر شهید و ۲۱۰ نفر دیگر هم مجروح شدند.

شهادت دو نوزاد دیگر بر اثر سوء تغذیه و محاصره تحمیلی رژیم صهیونیستی

دو نوزاد دیگر در بیمارستان کمال عدوان در شمال غزه به سبب تغذیه و قطع برق ناشی از محاصره تحمیلی رژیم صهیونیستی و نبود سوخت به شهادت رسیدند.

دولت غزه:کمک‌های هوایی آمریکا به غزه مانور تبلیغاتی است

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه با اشاره به اینکه آمریکا مسبب اصلی ادامه جنایات اشغالگران در نوار غزه است اعلام کردکمک‌های هوایی آمریکا به غزه یک اقدام نمایشی و تبلیغاتی و بیهوده با هدف تحریف واقعیت و از بین بردن راهکارهای واقعی برای کمک‌رسانی به غزه است.

بشار اسد: اسرائیل حق استفاده از زور علیه فلسطینیان ندارد

رئیس جمهوری سوریه با اشاره به اینکه فلسطین متعلق به مردم خود این سرزمین بوده و اسرائیل به عنوان یک طرف اشغالگر هیچ حقی برای استفاده از زور علیه فلسطینیان ندارد گفت فشاری از جانب غرب بر تصمیمات عربی در خدمت منافع تل‌آویو وجود دارد.

حزب الله لبنان تحرکات ارتش اسرائیل برای نفوذ به خاک لبنان را خنثی کرد

 مقاومت اسلامی لبنان امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تیپ «گولانی» ارتش رژیم صهیونیستی که قصد نفوذ به خاک لبنان را داشت با تله‌های انفجاری و گلوله‌های توپ درهم کوبیده و خساراتی بر دشمن صهیونیستی وارد آورده است.

بازداشت ۲۰ فلسطینی در الخلیل
نیروهای اشغالگر اسرائیلی ۲۰ فلسطینی را در استان الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری بازداشت کردند که در بین آنها اسرای آزاد شده از بند رژیم صهیونیستی نیز به چشم می خورد.

یورش نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی به طوباس

منابع خبری از حمله نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی به شهر طوباس در شمال کرانه باختری خبر دادند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد نیروهای اشغالگر اسرائیلی با یورش به شهر طوباس و محاصره منزلی در این شهر یک جوان فلسطینی را بازداشت کردند.

افشای فایل صوتی از کشته شدن اسرای اسرائیلی به دست نظامیان صهیونیست

رسانه‌های عبری یک کلیپ صوتی را منتشر کردند که مربوط به کشته شدن اسرای صهیونیست توسط ارتش اسرائیل است و نشان می‌دهد ۲ اسیر اسرائیلی زمانی که از نظامیان صهیونیست درخواست کمک داشتند، به ضرب گلوله آنها کشته شدند.

مقاومت فلسطین: اسرائیل به دنبال مذاکره جدی نیست

یک منبع مقاومت فلسطین با اشاره به اینکه اسرائیل به هیچ وجه به دنبال مذاکرات جدی که منجر به توافق شود، نیست، تاکید کرد که رسانه‌های صهیونیستی اطلاعات نادرستی منتشر می‌کنند و مطالبی که این رسانه‌ها درباره مذاکرات نشر می‌دهند در خدمت اهداف نتنیاهو است.

درگیری در اردوگاه نور شمس در طولکرم

رادیو ارتش رژیم صیهونیستی هم از تبادل آتش بین نیروهای مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در اردوگاه نور شمس در طولکرم خبر داد.

شهادت یک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست

منابع محلی فلسطینی گزارش دادند که یک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در اردوگاه الامعری به شهادت رسیده است.
خبرنگار الجزیره گزارش داد که در جریان این درگیری یک نظامی صهیونیست نیز زخمی شده است.

درگیری مبارزان فلسطینی با نظامیان اسرائیلی در اردوگاه الامعری

برخی منابع فلسطینی از درگیری مسلحانه بین نیروهای مبارز فلسطینی با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در اردوگاه الامعری در جنوب رام الله خبر دادند.

معاون بایدن: باید فوراً در غزه آتش‌بس اعلام شود

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا گفت: توافقی روی میز وجود دارد و حماس باید با آن موافقت کند.

آتش‌بس ۶ هفته‌ای در غزه امکان آزادی گروگان‌ها (اسرای اسرائیلی) و ورود کمک‌ها به غزه را فراهم می‌کند.

شهادت ۷ نفر در بمباران خانه‌ای در جنوب غزه

الجزیره گزارش داد که بمباران خانه‌ای مسکونی در شهر رفح منجر به شهادت هفت فلسطینی و زخمی شده شماری دیگر شده است.

آغاز موج استعفای نظامیان اسرائیلی از خدمت در ارتش

منابع صهیونیستی از آغاز موج گسترده استعفا در میان فرماندهان و مقامات ارشد ارتش رژیم صهیونیستی خبر می دهند.

در همین راستا برخی رسانه‌ها مدعی شدند دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل از سمت خود استعفا داده است.

کانال ۱۴ اسرائیل: استعفاها بی‌سابقه است

کانال تلویزیونی ۱۴ رژیم اسرائیل در واکنش به استعفای شماری از فرماندهان ارتش این رژیم گزارش داد که فرماندهان ارشد دست به استعفا زده و این بی سابقه است.

حمله حزب الله به نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی

حزب الله لبنان اعلام کرد که پیاده نظام مکانیزه ارتش رژیم اسرائیل را حین تحرکات در اطراف سایت المالکیه با گلوله‌های توپ هدف قرار داده و متجاوزین مستقیما هدف این حمله قرار گرفته‌اند.

انفجار بمب در مسیر بولدوزر ارتش اسرائیل در کرانه باختری

مبارزان فلسطینی در اردوگاه نور شمس واقع در طولکرم موفق شدند با انفجار بمب کنار جاده‌ای در مسیر بولدوزر ارتش اسرائیل آن را منهدم کنند..

صهیونیست‌ها خانه شهید فلسطینی را کاملا تخریب کردند

نظامیان رژیم اسرائیل در یورش به کرانه باختری، منزل شهید «معاذ المصری» را در شهر نابلس تخریب کردند.

نظامیان رژیم اسرائیل علاوه بر نابلس به شهر بیت لحم نیز یورش برده و در اردوگاه نور شمس طولکرم بین متجاوزین و مبارزان فلسطین درگیری شدیدی رخ داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.