ایرانی‌ها در حال جوشاندن قورباغه اسرائیلی هستند، آهسته، روشمند و علمی. ایران و متحدان منطقه‌ای آن با انضباط و صبر بی‌نظیر از این استراتژی علیه آمریکا و اسرائیل استفاده می‌کنند

سایه ترس انتقام ایران بر سر صهیونیست‌ها / از هجوم به پناهگاه‌ها تا آشفتگی در حوزه سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی

عصر دوشنبه، ۱۳ فرودین ماه بود که رژیم صهیونیستی در قماری خطرناک کنسولگری ایران در دمشق را هدف حمله موشکی قرار داد، اقدامی که منجر به شهادت سردار سرتیپ پاسدار محمد رضا زاهدی از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران، معاون و دیگر همراهان وی شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا در نخستین واکنش به این جنایت تاکید کردند؛ «رژیم خبیث به دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد. آنها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد به حول و قوه‌ی الهی». پیرو این مسئله، کلید واژه انتقام بر سر فصل سخنان مقامات ارشد کشوری و البته مطالبه مردمی بدل شده و این یعنی پاسخ سخت و پشیمان کننده تهران به اشغالگران و حامیان غربی آنها حتمی و قطعی است.

هجوم اسرائیلی‌ها به فروشگاه‌ها

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله نیز شامگاه جمعه در سخنانی که به مناسبت روز قدس بیان کرد، ضمن اشاره به این مسئله گفت: اسرائیل می داند پاسخ جمهوری اسلامی حتمی است و هیچ شکی در این زمینه وجود نـدارد؛ البته زمان مهم نیست و این بخشی از نبرد است. اما پاسخ ایران کی و در چه سطحی قرار است اتفاق بیفتد؟ پرسشی که این روزها محافل صهیونیست را به خود مشغول ساخته و به التهاب اجتماعی، سیاسی و نظامی در رژیم صهیونیستی منجر شده است.

در این مسیر وب‌سایت اسرائیلی «والانیوز» روز پنجشنبه گزارش داده که اسرائیلی‌ها بعد از تهدید ایران به انتقام به‌سمت فروشگاه‌ها هجوم آورده و در حال ذخیرۀ مواد اساسی مورد نیاز خود از جمله آب و غذاهای کنسروشده هستند.  مطابق این گزارش، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ صف‌های طولانی تشکیل شد و قفسه‌ها به سرعت خالی شدند. برخی از مقام‌های اسرائیلی مجبور شده اند از غیر نظامیان بخواهند آرامش خود را حفظ کنند و به ساکنان گفته اند که نیازی به برداشت پول نقد یا تهیه ژنراتورهای پشتیبان نیست. همزمان  ۲۸ بازرگان و تحلیلگر اقتصادی صهیونیست با انتقاد از وضعیت ایجاد شده خواستار برکناری نتانیاهو شده اند.

سایه ترس انتقام ایران بر سر صهیونیست ها / از هجوم به پناهگاه تا آشفتگی در حوزه سیاسی و نظامی

تعطیلی ۲۸ سفارت رژیم صهیونیستی

در حوزه نظامی، نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی از ترس پاسخ تلافی‌جویانه ایران به حالت آماده‌باش کامل درآمده است. شبکۀ ۱۴ رژیم صهیونیستی خبر داد که ارتش تمام مرخصی‌ها در یگان‌های رزمی را لغو کرده و نیروهای ذخیره را برای تقویت واحدهای دفاع هوایی‌اش فراخوانده است. همچنین در حالی که تصاویری تحت عنوان انتقال موشک‌های بالستیک جریکو -حاوی کلاهک اتمی- توسط رسانه‌های زرد صهیونیست منتشر شده، منابع دیگر تاکید کردند تصاویر منتشر شده مربوط به جنگنده‌های اف ۱۶ اسرائیل هستند که با توجه به سطح بحران، از مناطق شمالی به سمت پایگاه های جنوب که امن تر هستند منتقل شده اند. تل آویو از بیم پاسخ ایران، سیستم اختلال در GPS و اپلیکیشن های Waze و Google Maps  و Gett و Vault و  Wolt را مختل کرده است. این اختلال به دلیل هشدار شدید امنیتی درباره احتمال شلیک موشک‌های کروز، پهپادها یا موشک‌های هدایت شونده است.

همزمان روزنامه جروزالم پست به نقل از یک مقام صهیونیستی، گزارش داد که ۲۸ سفارت و کنسولگری صهیونیست‌ها به دلیل تهدیدهای ایران بسته شده است. همچنین برخی از نمایندگان اسرائیلی در خارج از کشور به مکان های جایگزین منتقل شدند و از آنها خواسته شد که در این زمان در رویدادهای عمومی شرکت نکنند. همزمان با ترس بازارهای اقتصادی رژیم صهیونیستی از مقابله به مثل ایران، افزایش کسری بودجه این رژیم و نیز افزایش جهانی ارزش دلار، باعث شده تا ارزش پول رژیم صهیونیستی طی ۵ روز گذشته به طور مداوم کاهش پیدا کند.

سایه ترس انتقام ایران بر سر صهیونیست ها / از هجوم به پناهگاه تا آشفتگی در حوزه سیاسی و نظامی

ایران من اماده‌ام!

نگرانی از پاسخ ایران در فضای مجازی صهیونیست ها هم بازتاب بسیاری داشت. کابری با انتشار حضور گسترده مردم در پناهگاه ها نوشت: باور کنید ایرانی به خاطر دیدن و لذت بردن از وحشتی که در اینجا بین مردم هست واکنش را سال ها طول می دهند. کاربری عرب زبان در این باره نوشت: رهبر ایران با یک پیام کاری کرد که صهیونیست ها یا از شهرها خارج شدند یا به پناهگاه ها خزیدن... اما اسرائیل ۲۲ کشور عربی را حتی حساب هم نمی کند! چه کردید با خودتون و دینتون عرب ها!!

کاربر ایرانی نوشت: ساکنان اسرائیل در حال حاضر در پناهگاه های حملات هوایی به سر می برند تا برای حملات متقابل پیش بینی شده ایران آماده شوند. چرا انقدر میترسید... مگه همش فتوشاپ نبود . کاربری دیگر با انتشار پست اینستاگرامی یک‌ صهیونیست که با به دست داشتن اسلحه نوشت بود «ایران من اماده‌ام!»، تصویری که در پناهگاه و در کنار موتور برق و شلهای اب معدنی و دبه بنزین گرفته شده بود آمادگی صهیونیست ها را به سخره گرفت.

استراتژی «قورباغه آب‌پز»

آشفتگی اوضاع در جبهه داخلی رژیم صهیونیستی که  ناشی از بی اطلاعی از نوع واکنش جمهوری اسلامی است باعث شده که برخی رسانه های اسرائیلی از نوع سیاست ایران در پاسخ به کنسولگری جمهور اسلامی در دمشق به عنوان استراتژی «قورباغه آب‌پز» تعبیر کرده اند. در این مسیر ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف می کند که از زمان حمله اخیر ترس از انتقام، وحشت و نوعی هرج و مرج در جبهه داخلی ایجاد کرده است.

دکتر شیوان ماهندراجاه عضو اندیشکده "انجمن سلطنتی تاریخ" در لندن می نویسد: ایرانی‌ها در حال جوشاندن قورباغه اسرائیلی هستند، آهسته، روشمند و علمی. ایران و متحدان منطقه‌ای آن با انضباط و صبر بی‌نظیر از این استراتژی علیه آمریکا و اسرائیل استفاده می‌کنند. پس از ۷ اکتبر، ۵۰۰،۰۰۰ شهرک‌نشین از اسرائیل رفته‌اند. فشارهای اجتماعی- اقتصادی و سرخوردگی از مدیریت جنگ به اوج خود رسیده و با برکناری نتانیاهو نیز برطرف نخواهد شد... ایران گام به گام در حال فلج کردن اقتصاد اسرائیل است‌. قطعا ایران با گام‌های بعدی، حرارت را برای قورباغه اسرائیلی بالا خواهد برد. روزنامه «یدیعوت آحارونوت» هم با اشره به اینم مسئله اذعان کرد که ایران بدون فرستادن حتی یک پهپاد اسرائیل را وحشت‌زده کرده است. این روزنامه توضیح داد که ترس شهرک نشینان ناشی از این واقعیت می‌شود که واحد اطلاعاتی ارتش صهیونیستی از بدترین بحران در تاریخ خود رنج می‌برد. این روزنامه ادامه داد: پس از ارزیابی نادرست درباره حمله گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در ۷ اکتبر ۲۰۲۳، اعتماد مردم به واحد اطلاعاتی کاملا از دست رفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.