مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر گفت: تاکنون ۹۶ درصد از کالاهای متروکه سنواتی موجود در بنادر این استان از انبارها خارج‌سازی شده و از این حیث بنادر استان بوشهر همچنان از بنادر پیشتاز کشور محسوب می‌شوند.

خروج ۹۶ درصدی کالاهای متروکه سنواتی از بنادر استان بوشهر

به گزارش قدس آنلاین،  محمد شکیبی نسب در بازدید اسحاق شهبازی مدیرکل بازرسی استان از انبارهای بندر بوشهر اظهار کرد: با توجه به تاکیدهای انجام شده و نظارت مستمر دستگاه‌های نظارتی در پایان هر هفته فهرست کالاهای متروکه به اداره کل گمرک و سپس از اطریق این اداره به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اعلام می‌شود.

وی بیان کرد: در این ارتباط با هماهنگی بین دستگاهی بخش عمده‌ای از کالاهای متروکه سنواتی از انبار بنادر استان بوشهر خارج شده و اکنون مانده این کالاها در بنادر استان تنها چهار درصد است. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده این میزان کالای متروکه سنواتی باقیمانده نیز در اسرع وقت تعیین وضعیت خواهد شد.

شکیبی نسب ادامه داد: بنادر استان بوشهر از محدود بنادر کشور هستند که کالاهای سنواتی مربوط به سال‌های گذشته تعیین تکلیف و از بنادر استان خارج سازی شدند.

وی افزود: روند کنونی ترخیص کالا در بنادر استان با شدت ادامه می‌یابد تا در هیچکدام از انبارهای بنادر استان شاهد کالای سنواتی نباشیم.

شکیبی اظهار کرد: با تداوم این فرایند فضای بیشتری از انبارها آزاد و در اختیار متقاضیان استفاده از انبارها و فضاهای روباز بنادر استان قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوری استان بوشهر، مدیرکل بازرسی استان بوشهر نیز گفت: بر حسب تاکید ویژه رئیس قوه قضاییه بازدید ادواری از بنادر و انبارهای استان به صورت منظم انجام می شود.

اسحاق شهبازی افزود: در این زمینه تلاش می‌شود تا با ایجاد تعامل بین دستگاهی و استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها روند پرشتاب ترخیص کالا در بنادر استان با جدیت تداوم پیدا کند. وی بیان کرد: در این زمینه از تعامل مناسب دستگاه های مرتبط و بویژه مدیرکل بنادر و دریانوردی و همچنین ناظر گمرکات و مدیرکل گمرک بوشهر قدردانی می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.