مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای دو روز آینده، گفت: پایتخت‌نشینان پایان هفته از حاشیه رودها فاصله بگیرند.

پایتخت‌نشینان پایان هفته از حاشیه رودها فاصله بگیرند

به گزارش قدس آنلاین، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر سه‌شنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: سازمان هواشناسی برای فردا چهارشنبه ۲۲ و روز پنج شنبه ۲۳ فروردین ماه تشدید فعالیت سامانه بارشی با بروز رگبار باران، رعد و برق، وزش باد خیلی شدید و احتمال بارش تگرگ در نیمه شمالی و غرب استان تهران به‌ویژه ارتفاعات را پیش‌بینی کرده است که به موازات این سامانه مخاطراتی نظیر آب‌گرفتگی، لغزندگی معابر و جاده‌ها و اختلال در تردد دور از انتظار نیست.

یزدی مهر با اشاره به مخاطرات پیش‌بینی شده در خصوص احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها در نقاط مذکور هشدار داد و گفت: از همه شهروندان می‌خواهیم با تکیه بر هشدار نارنجی صادر شده، از توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها به طور جدی خودداری کنند و مسئولان مربوطه نیز از پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب روها مطمئن شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به احتمال رخداد صاعقه، وقوع پدیده مه و محدودیت دید به‌ویژه در گردنه‌های کوهستانی استان نیز اشاره کرد و افزود: به رانندگان و مردم عزیزی که قصد سفر و تردد از مسیرهای کوهستانی را دارند توصیه می‌شود ضمن رعایت جانب احتیاط، از تجهیز و سلامت خودرو اطمینان حاصل کنند.

وی در خصوص امکان لغزش سنگ و ریزش بهمن در ارتفاعات بالادست نیز هشدار داد و گفت: اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی به ویژه صعود به ارتفاعات بالادست در دستور کار همه عزیزان به‌ویژه کوهنوردان باشد تا خدایی ناکرده با حادثه ناگوار مواجه نشویم.

یزدی مهر در خصوص احتمال وزش باد شدید تا خیلی شدید، در مناطق غربی و جنوبی استان تهران نیز هشدار داد و عنوان کرد: استحکام سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها، عدم استقرار در مکان‌های مرتفع مانند دکل‌ها و داربست‌ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک، عدم تردد و توقف کنار درختان کهنسال و سازه‌های ناتمام و احتیاط در انجام امور عمرانی برای دو روز آینده همواره مورد تاکید مدیریت بحران است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی تاکید و اظهار کرد: مدیریت بحران تا پایان فعالیت سامانه‌های پیش بینی شده در آماده‌باش کامل خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.