منابع خبری گزارش دادند که صهیونیست‌های مسلح به همراه نیروهای امنیتی اشغالگر برای دومین روز متوالی به مناطقی در رام‌الله یورش برده و خانه و خودروهای مردم فلسطین را به آتش کشیدند.

در روستای «المغیر» رام‌الله چه خبر است؟ یورش صهیونیست ها به بهانه یافتن چوپان گمشده

به گزارش قدس آنلاین، صهیونیست‌های مسلح روز شنبه و برای دومین روز متوالی با حمایت نیروهای امنیتی به روستاهای شمال و شرق رام‌الله در کرانه‌باختری هجوم آوردند.

صبح امروز ده‌ها شهرک‌نشین مسلح ورودی ورودی غربی منطقه سلواد واقع در شرق رام الله را بستند و با سنگ به سمت خودروی های شهروندان فلسطینی هجوم آوردند و به آن‌ها اجازه ورود و خروج از این منطقه را نمی‌دهند.

نیروهای اشغالگر صهیونیستی با سنگ‌های بتنی ورودی منطقه ترمسعیا واقع در شمال رام‌الله را نیز بستند. آن‌ها همچنین ورودی منطقه سنجل واقع در شمال رام‌الله را بستند و از تردد خودروها در آن منطقه ممانعت کردند.

روز گذشته-جمعه- نیز در نتیجه هجوم شهرک‌نشینان مسلح و نیروهای اشغالگر به منطقه المغیر در شمال شرق رام‌الله یک جوان فلسطینی شهید و تعدادی مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرد که مجموع مجروحان درگیری‌های منطقه المغیر به ۱۸ نفر رسید که وضع برخی از آن‌ها وخیم است. هلال احمر نیز اعلام کرد که ۱۱ خودرو امدادی عازم این منطقه شدند تا به مجروحان رسیدگی کنند.

هلال احمر همچنین اعلام کرد که نیروهای امدادی این سازمان تلاش می کنند که به مجروحان رسیدگی کنند اما به نزدیک شدن به آن ها صهیونیست‌ها به سمت خودروهایشان تیراندازی می کنند.

از سوی منابع محلی گزارش دادند که برخی فلسطینی‌ها در داخل منازل خود مجروح شدند و به خودروهای شخصی به بیمارستان‌ها انتقال داده شدند زیرا خودروهای امدادی توان ورود به منطقه را ندارند.

از روز گذشته تاکنون صدها شهرک نشین صهیونیست به همراه نیروهای امنیتی اشغالگر به بهانه‌ی یافتن یک چوپان صهیونیست که در منطقه المغیر ناپدید شده است به این منطقه یورش بردند.

نائب رئیس شورای روستای المغیر نیز اعلام کرد: حدود ۱۵۰۰ شهرک‌نشین صهیونیست تحت حمایت نیروهای امنیتی و ارتش صهیونیستی به کشتار و آتش‌سوزی در مناطق مختلف این روستا ادامه می‌دهند و تا این لحظه بیش از ۴۰ منزل و خودرو را به آتش کشیدند. مردم منطقه المغیر از شهروندان فلسطینی خواستند که برخی خاموش کردن این آتش سوزی‌ها و مقابله با صهیونیست‌ها به کمک آن‌ها بروند.

صبح امروز آثاری از صهیونیست مفقود شده در نزدیکی روستای المغیر پیدا شده است و ارتش اشغالگر یک تیم عملیاتی برای یافتن این چوپان تشکیل داده است و برخی می گویند که او ربوده شده است.

ساعاتی پیش ارتش صهیونیستی اعلام کرد که جسد این صهیونیست که ۱۴ ساله است و بنیامین اخیمئیر نام دارد را پیدا کرده است.

در بیانیه ارتش صهیونیستی آمده است: تحقیقات درمورد این حادثه ادامه دارد و و نیروهای ارتش به دنبال بازداشت افراد مظنون به انجام این اقدام هستند.

شبکه ۱۴ صهیونیستی نیز مدعی شد بر اساس نتایج تحقیقات اولیه به‌نظر می‌رسد که این نوجوان بین ساعت ۸-۹ صبح روز گذشته توسط ۲ یا ۳ فلسطینی کشته شده است که از مناطق مجاور روستای المغیر هستند.

از سوی دیگر جنبش حماس در بیانیه‌ای خواستار تشدید مقاومت در کرانه باختری در مقابل اقدامات جنایتکارانه شهرک‌نشینان صهیونیست علیه اهالی این منطقه شد.

جنبش حماس در این باره تاکید کرد: تشدید حملات انجام شده توسط شبه‌نظامیان شهرک‌نشین علیه مردم ما در روستاها و شهرک‌های کرانه باختری و حملات وحشیانه به شهروندان، خانه‌ها و املاک آنها که تحت نظارت مستقیم کابینه شهرک‌نشینان فاشیست صورت می‌گیرد، جنایات جنگی است.

 در این بیانیه آمده است: ما از مردم و مقاومت قهرمان در کرانه باختری می‌خواهیم در مواجهه با این برنامه‌ها قیام کرده و مقاومت را در برابر دشمن صهیونیستی و شبه‌نظامیان جنایتکار و افراطی آن تشدید کنند و تصویر همبستگی دلاورانه با اهالی نوار غزه در نبرد «طوفان الاقصی» را تکمیل کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.