۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۱:۵۶
کد خبر: 977989

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: بازیگری که سطح تنش در منطقه را بالا برده و حد و حدود خود را نشناخته است، رژیم اسرائیل است.

اسرائیل سطح تنش در منطقه را بالا برد نه ایران

«حسین جابری انصاری» بامداد یکشنبه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در طول ۶ ماه گذشته نتوانسته به اهداف خود در حمله به غزه دست پیدا کند، گفت: در واقع این رژیم در یک وضعیت قفلی گرفتار شده است و نتوانسته قفل غزه را باز کند و در همین چهارچوب یکی از تاکتیک‌های این رژیم برای فرار از این بن‌بست، گسترش دامنه جنگ بوده است. 

وی با اشاره به تجاوزات اسرائیل به مناطقی از سوریه و به شهادت رساندن تعدادی از مستشاران ایرانی طی چند ماه گذشته تصریح کرد: ایران همواره اعلام کرده است که به دنبال گسترش جنگ در منطقه نیست و در واقع به نوعی طی ماه‌های گذشته علی‌رغم فشارهای روانی که در این زمینه بر روی ایران بوده است، خویشتن‌داری کرد چرا که سیاست ایران گسترش بحران نبود و در همین چهارچوب تاکید کرد داشت که اسرائیل در نقطه اشغال بماند و در آنجا هزینه دهد.

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران با با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به بخشی از سفارت ایران در دمشق که در آن تعدادی از مستشاران عالی رتبه نظامی ایران به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: اسرائیلی‌ها فکر کردند که ایران در این قضیه نیز چشم خود را خواهد بست ولی ایران تاکید کرد که در فاصله کوتاهی پاسخ این جنایت را  خواهد داد و از آن نخواهد گذشت چرا که  الان، دوران بزن در رو نیست.

جابری انصاری با بیان اینکه ایران همواره به این موضوع توجه داشته که در بازی اسرائیل قرار نگیرد و بحران در منطقه گسترش پیدا نکند، خاطر نشان کرد: از طرف دیگر نمی‌تواند شاهد نقص آشکار حقوقش باشد و بازدارندگی ایران مورد سوال قرار بگیرد. 

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: بازیگری که سطح تنش را بالا برده و حد و حدود خود را نشناخته، رژیم اسراییل  است و کسانی که می‌خواهند صحنه را کنترل کنند، باید در ابتدا  اسرائیل را مهار کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.