۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۸
کد خبر: 978037

مسابقات بوکس تایلند، آخرین شانس ملی پوشان ایران برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس است.

آخرین شانس بوکسورهای ایران برای المپیکی شدن

به گزارش قدس آنلاین، تیم ملی بوکس ایران به واسطه برگزاری اردوهای مشترک با تیم‌های خارجی مثل روسیه و حضور در مسابقات تدارکاتی، مراحل آماده سازی خود برای حضور در آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس را پشت سر می‌گذارد تا بتواند حداقل سهمیه را برای حضور در این رقابت‌ها کسب کند.

بوکسورهای ایران پیش از مسابقات تایلند، این شانس را داشتند که از طریق بازی‌های آسیا ۲۰۲۲ هانگژو و رقابت‌های انتخابی المپیک به میزبانی ایتالیا، سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کنند که به دلیل نتایج ضعیف، از بدست آوردن سهمیه ناکام بودند.

حال شاگردان فونتانا تنها یک بار دیگر شانس دارند که با کسب نتایج موفق در تایلند، جواز حضور در المپیک را کسب کنند. این رقابت‌ها ۳ تا ۱۴ خرداد سال جاری به میزبانی بانکوک برگزار خواهد شد و در مجموع، ۲۵ یا نهایتا ۲۸ سهمیه المپیک، در این رقابت‌ها توزیع می‌شود.

با توجه به اینکه اکثر بوکسورهای مطرح جهان، سهمیه‌های المپیکی خود را از طریق مسابقات ایتالیا کسب کرده‌اند، آن نفرات دیگر در تایلند حضور ندارند و همین مسئله باعث شده تا ملی‌پوشان ایران با امید بیشتری برای المپکی شدن، پا به مسابقات تایلند بگذارند. 

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.