۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷
کد خبر: 987416

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق مصوبه مجلس، آموزش و پرورش استان‌ها می‌توانند زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر دهند.

آغاز سال تحصیلی مدارس؛ اول مهر، یا وقتی دیگر؟

محمدمهدی کاظمی؛ درباره مجوز مجلس به شناورسازی تقویم آموزشی مدارس اظهار کرد: طبق قانون قبلی آغاز سال تحصیلی اول مهر و زمان پایان آن 31 اردیبهشت بود و در خرداد هم شاهد برگزاری امتحانات بودیم.

وی افزود: با توجه به جغرافیای متفاوت در مناطق مختلف کشور، می‌توانیم زمان آغاز سال تحصیلی را در برخی استان‌ها قبل از مهر داشته باشیم و آموزش و پرورش به دنبال اجرای آن بود که با مصوبه مجلس محقق شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با مصوبه مجلس برای شناورسازی تقویم آموزشی مدارس، استان‌ها می‌توانند در شورای آموزش و پرورش استان، زمان آغاز سال تحصیلی را تغییر دهند.

کاظمی بیان کرد: با توجه به اینکه امتحانات نهایی در یک زمان مشخص است، استان‌ها باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا امتحانات نهایی در خرداد برگزار شود همچنین شروع زمان آموزش در دوره ابتدایی و متوسطه اول در اختیار و مدیریت استان‌ها قرار دارد و شورای آموزش و پرورش نسبت به این موضوع تصمیم می‌گیرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا شروع سال تحصیلی می‌تواند در مهر نباشد، گفت: چند سال گذشته تصمیماتی مبنی بر داشتن تعطیلات زمستانه مطرح بود، بر این اساس اگر برخی از استان‌ها سال تحصیلی را زودتر و از اول شهریور آغاز کنند، طبعاً می‌توانند در زمان سرما یا آلودگی هوا تعطیلات زمستانی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.