۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۶
کد خبر: 987472

یک استارتاپ فضایی در حال توسعه انبارهای فضایی مبتنی بر کپسول‌های قابل استفاده مجدد است که می‌تواند تحول بزرگی در لجستیک نظامی ایجاد کند. این کپسول‌ها قادر به ذخیره‌سازی محموله در مدار زمین و تحویل سریع آن به هر نقطه از جهان در عرض یک ساعت هستند.

انبارهای فضایی و تحویل محموله به هر نقطه از جهان

یک استارتاپ فضایی با عنوان Inversion Space که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، در حال توسعه انبارهای فضایی مبتنی بر کپسول‌های قابل استفاده مجدد است که می‌تواند تحول بزرگی در لجستیک نظامی ایجاد کند. این کپسول‌ها قادر به ذخیره‌سازی محموله در مدار زمین و تحویل سریع آن به هر نقطه از جهان در عرض یک ساعت هستند.

کپسول‌های قابل استفاده مجدد Inversion Space برای ذخیره‌سازی طیف وسیعی از کالاها، از جمله تجهیزات پزشکی و نظامی، طراحی شده‌اند. سیستم‌های خودکار به این کپسول‌ها اجازه می‌دهند تا با دقت بالا در مقصد فرود آیند.

این فناوری برای نخستین بار در مأموریت Ray در اوایل اکتبر ۲۰۲۴ به نمایش گذاشته خواهد شد. ماموریت Ray در اوایل اکتبر ۲۰۲۴ انجام خواهد شد و چند هفته در مدار زمین خواهد ماند و در نهایت یک فرود نرم در سواحل کالیفرنیا خواهد داشت.

این سیستم مزایای کلیدی دارد که از جمله آنها تحویل محموله در عرض یک ساعت به هر نقطه از زمین، فرود دقیق با استفاده از سیستم‌های خودمختار، کاهش هزینه و ارائه راه‌حل‌های مقرون به صرفه در مقایسه با روش‌های سنتی حمل و نقل و انعطاف‌پذیری و قابلیت حمل طیف وسیعی از کالاها است.

کاربرد این انبارهای فضایی شامل لجستیک نظامی و جابجایی سریع و کارآمد تجهیزات و تدارکات، امدادرسانی در بلایای طبیعی و ارسال سریع کمک‌های اضطراری به مناطق آسیب‌دیده و زنجیره تامین جهانی حمل‌ونقل سریع و قابل اعتماد کالاها است.

Inversion Space potentiell انقلابی در نحوه جابجایی کالاها در سراسر جهان ایجاد کند. این فناوری، پتانسیل و کاربردهای گسترده‌ای در زمینه‌های نظامی، امدادرسانی و زنجیره تأمین دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.