۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۶
کد خبر: 987596

رئیس پلیس آگاهی فراجا از عملیاتی شدن مرحله دوم طرح هوشمند کنترل سارقان سابقه دار با ابزار الکترونیکی در ۸ استان دارای بیشترین فراوانی جرم از نیمه اردیبهشت ماه خبر داد.

اجرای مرحله دوم نصب پابندهای الکترونیکی

 سردار محمد قنبری در تشریح جزئیات خبر عملیاتی شدن مرحله دوم طرح هوشمند کنترل سارقان سابقه دار با پابند الکترونیکی گفت: اجرای طرح هوشمند کنترل سارقان سابقه دار با ابزار الکترونیکی از اسفندماه سال گذشته در ۳ استان البرز، غرب تهران و تهران بزرگ به مرحله اجرا درآمد و مجرمانی که بیش از ۴ فقره محکومیت کیفری دارند در گروه هدف قرار گرفته و به صورت هوشمند با پابند الکترونیکی کنترل می‌شوند.

وی با اشاره به اثرات مثبت اجرای طرح پایش هوشمند الکترونیکی مجرمان سابقه دار در کاهش و پیشگیری از وقوع سرقت‌ها، افزود: کنترل و نظارت مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار و ناامن کردن محیط برای آنها با اجرای طرح پایش هوشمند و نصب پابند الکترونیکی از اولویت‌های کار پلیس آگاهی بوده که امکان اقدام پیشدستانه در کشف جرم و جلوگیری از تشکیل باندهای سرقت توسط سارقان سابقه دار را برای پلیس فراهم می‌کند.

سردار قنبری با اشاره به اجرای مرحله دوم این طرح در استان‌های که دارای فراوانی سرقت هستند خاطر نشان کرد: نصب پابندهای الکترونیکی برای پایش مجرمین سابقه دار در مرحله دوم از نیمه اردیبهشت ماه در ۸ استان جرم خیز اجرا و عملیاتی شده است.

رئیس پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: در ابتدای طرح هدف گذاری نصب ۵۰۰۰ پابند الکترونیکی تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار بوده که تمام تلاش این است که با سرعت بیشتری بتوانیم به اهداف اولیه در نصب پابند و پایش گروه‌های هدف یعنی افرادی که دارای ۴ فقره محکومیت قبلی هستند دست یابیم حتی افرادی که در زندان هستند و چهار فقره سرقت دارند نیز شامل این طرح بوده و با هماهنگی قضائی قبل از رهایی فرد از زندان در این گروه هدف قرار می‌گیرد و مجهز به پابند الکترونیک می‌شوند.

سردار قنبری در پایان افزود: اجرای طرح موفقیت‌آمیز بوده و کمک شایانی به کنترل جرم در جامعه داشته و از ابتدای راه اندازی سامانه کنترل هوشمند سارقان حرفه‌ای و سابقه دار پلیس توانسته چندین سارق که پابند الکترونیکی داشتند را در حین ارتکاب جرم در محل جغرافیایی اجرای طرح دستگیر کند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.