رییس جمهور و وزیر خارجه کوبا امروز با حضور در محل اقامت سفیر ایران در هاوانا به مقام شامخ شهید «سید ابراهیم رئیسی» ادای احترام کردند.

ادای احترام رئیس‌جمهور و وزیر خارجه کوبا به مقام شامخ شهید«رئیسی»

به گزارش قدس آنلاین«میگل دیاز کانل» رئیس جمهور و «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا امروز شنبه با حضور در محل اقامت سفیر ایران در هاوانا، پایتخت این کشور ضایعه تأسف بار شهادت دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید ایران و هیأت همراه در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفتند.

رئیس جمهور کوبا در سخنانی در محل اقامت سفیر ایران در هاوانا در این ارتباط گفت: حزب حاکم، دولت و مردم کوبا از فقدان یک دوست و سیاستمدار بزرگ که مورد احترام و علاقه مردمش بود، ابراز تأسف می‌کنند.

از سوی دیگر، «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا نیز گفت: امروز اینجا حاضر شدیم تا همبستگی و حمایت کاما هاوانا با جمهوری اسلامی ایران را ابراز کنیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه هفته گذشته در حادثه سقوط بالگرد به درجه رفیع شهادت نائل آمد. رئیسی برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» سفر کرده بود، و بالگرد حامل وی و همراهانش در مسیر بازگشت در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد.

آیت الله آل هاشم، امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان رئیس جمهور در این بالگرد از شهدای این حادثه هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.