۸ تیر

معاون اشتغال وزارت کار گفت: متوسط نرخ بیکاری دولت سیزدهم ۸.۶ درصد بوده است که در هیچ دولتی سابقه نداشته است.

کاهش نرخ بیکاری دولت سیزدهم در هیچ دولتی سابقه نداشته است

به گزارش قدس آنلاین، مطابق آمار مرکز آمار ایران در سال ۱۴۰۲، به میزان ۴۱.۳ درصد جمعیت ۱۵ ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (۱۴۰۱)،۰.۴ درصد افزایش یافته است. بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۵ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ۸.۱ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال قبل (۱۴۰۱) ، ۰.۹ درصد کاهش یافته است.

محمود کریمی بیرانوند, معاون اشتغال وزارت کار اعلام کرد: متوسط نرخ بیکاری دولت مردمی سیزدهم ۸.۶درصد بوده است که در هیچ دولتی سابقه نداشته است. این دستاورد کم نظیر در مدت کوتاه مرهون اهتمام مجدانه شخص شهید رئیسی بوده است.

معاون اشتغال پیش از این درباره برنامه سال ۱۴۰۳ وزارت کار پیرامون بازار کار گفته بود: هر سال قبل از فروردین ماه تعهد اشتغال ایجادی استانداران را به استاندار محترم ابلاغ می‌کنیم. یعنی قبل از پایان سال این کار انجام می‌شود و روز۱ فروردین ابلاغیه با امضای وزیر کشور و وزیر کار در کارتابل استانداران محترم است، یکی از برنامه‌های ویژه‌ای که امسال ما در سهم تعهد ابلاغی اشتغال استان‌ها دیدیم، مسئله رسیدگی به اشتغال فارغ التحصیلان است.

وی افزود: در نظر داریم که ۲۵ درصد از اشتغال ایجادی که باید متناسب با شعار سال ایجاد سالانه یک میلیون شغل اتفاق بیفتد، مربوط به حوزه فارغ التحصیلان باشد. حضور فارغ التحصیلان در عرصه اشتغال به معنی افزایش بهره‌وری تولید است. هر چقدر که حضور جامعه فارغ التحصیل ما در امر تولید بیشتر شود، طبیعتاً بهره وری تولید و جهش تولید هم بیشتر خواهد شد.تعهد برای سال جاری یک میلیون و ۴۴هزار اشتغال است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.