ارتش جنایتکار رژیم صهیونیستی شامگاه امروز دست به جنایت دیگری علیه آوارگان فلسطینی در غرب رفح که صدها هزار نفر در آنجا ساکن هستند

حماس: دولت آمریکا و بایدن مسئول جنایت شب گذشته در رفح هستند

به گزارش قدس آنلاین، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد ارتش جنایتکار رژیم صهیونیستی شامگاه امروز دست به جنایت دیگری علیه آوارگان فلسطینی در غرب رفح که صدها هزار نفر در آنجا ساکن هستند، زد و طی آن ده‌ها نفر شهید و مجروح شدند که بیشتر آنان زن و کودک هستند و این بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به دستور اخیر دیوان دادگستری بین‌المللی است که خواستار توقف فوری حمله به رفح شده بود.

این جنبش تاکید کرد که ما دولت آمریکا و جو بایدن را به طور ویژه مسئول این جنایت می‌دانیم، زیرا اگر حمایت‌های این کشور و چراغ سبز آن برای حمله به رفح با وجود حضور گسترده آوارگان در آنجا نبود، دشمن صهیونیستی نمی‌توانست چنین جنایتی را مرتکب شود.

حماس خواستار اجرای فوری احکام و تصمیمات دیوان دادگستری بین‌المللی و فشار بر رژیم اشغالگر جهت توقف جنایات و ریختن خون غیرنظامیان فلسطینی اعم از زنان، کودکان و افراد سالخورده شد.

این جنبش همچنین از همه طرف‌ها به ویژه مصر خواست رژیم صهیونیستی را برای خروج نیروهای خود از گذرگاه رفح برای ازسرگیری فعالیت این گذرگاه و تسهیل خروج مجروحان و بیماران و ورود کمک‌های بشردوستانه تحت فشار قرار دهند.

حماس تاکید کرد که جامعه جهانی و سازمان ملل و همه طرف‌های ذی‌ربط باید برای توقف فوری نسل‌کشی علیه ملت فلسطین که بیش از ۷ ماه است ادامه دارد، دست به تحرکی فوری بزنند و از ملت فلسطین در برابر ماشین کشتار و تروریسم صهیونیست‌ها که به دنبال کوچاندن این ملت و نابودی آرمان ملی آن هستند، حمایت کنند.

جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

 در این جنایت تا این لحظه ۲۸ فلسطینی شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.