وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همزمان با برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد، ۱۲۸ پروژه مرتبط با حوزه سلامت استان خراسان رضوی با حضور سرپرست هیات دولت در مشهد افتتاح می‌شود.

۱۲۸ پروژه مرتبط با حوزه سلامت در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

به گزارش قدس خراسان به نقل از وبدا، بهرام عین‌اللهی در حاشیه برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از توفیقاتی که در دولت شهید آیت الله رئیسی وجود داشت بهره‌مندی از نیروهای توانمند، متخصص و انقلابی بود و در طی ۳ سال اخیر در هر فصلی یک نشست با حضور روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی برگزار شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: این نشست قرار بود که در تهران با حضور شهید آیت الله رئیسی بود باشد، اما به جهت شهادت رئیس جمهور عزیز و محبوبمان در مشهد برگزار شد و در این اجلاس مجموعه‌ فعالیت‌های حوزه سلامت بیان شد.

وی با بیان اینکه در طی این مدت رشد بسیار خوبی در حوزه سلامت به‌وقوع پیوست، خاطرنشان کرد: در طول این سال‌ها شاهد تقویت حوزه‌های بهداشت و درمان، رشد سلامت خانواده و اضافه شدن ۱۷ هزار تخت بیمارستانی بودیم.

عین‌اللهی اضافه کرد: از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی تا قبل از دولت مردمی سیزدهم ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی فعال شده بود، اما در این دولت ۱۷ هزار فعال شد و در کنار آن بالغ بر ۳۰۰ مورد تجهیزات پزشکی و دستگاه‌های تصویربرداری پیشرفته فعال شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: پوشش بیمه‌ها اقدام شاخص دولت سیزدهم بود و ضمن توجه به موضوع عدالت در سلامت باید به مباحثی همچون شرکت های دانش بنیان و تولید ۶ نوع واکسن کرونا، ایجاد پارک‌های علم و فناوری سلامت، رشد رشته‌های مختلف پزشکی و ایجاد دانشکده‌های جدید و کسب رتبه اول پژوهشی در منطقه و پانزدهم جهان اشاره کرد.

وی ادامه داد: پس از شهادت شهید آیت الله رئیسی پروژه‌های متعددی در حوزه سلامت افتتاح شد و ان‌شالله تا پایان دولت مردمی سیزدهم هزار تخت بیمارستانی دیگر فعال می‌شود.

عین اللهی گفت: در حوزه سلامت اقدامات قابل توجهی در طی ۳ سال اخیر صورت پذیرفت و امیدواریم که راه پرافتخار شهید جمهور، آیت الله رئیسی با قوت هرچه تمام ادامه یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.