معاون زنان و امور خانواده رییس جمهور از اجرای طرح زنان برای زنان در راستای آسیب‌زدایی و کاهش آسیب‌های حوزه زنان خبر داد و گفت: همچنین شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان تشکیل شده است.

تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی زنان

انسیه خزعلی طی نشستی با بانوان خیر ضمن اشاره به توافقنامه امضاء شده بین معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان زندان‌ها همچنین توافق به عمل آمده با شهرداری برای حاشیه شهر، هدف از تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی  را کاستن آسیب‌ها عنوان کرد.

 وی در ادامه گفت: فرزندان زنان زندانی معمولا توسط خیرین مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند، در حالی که نیازهای تربیتی آنها درنظر گرفته نمی‌شود و این امر آسیب‌هایی را به‌دنبال دارد لذا سعی در این است که با همکاری بانوان خیر از طریق حمایت‌های تربیتی و درسی به کاهش این آسیب‌ها کمک کنیم که گروه زنان برای زنان به این منظور ایجاد شده است.

در این نشست همچنین آیین نامه داخلی شورای هماهنگی آسیب‌های اجتماعی تدوین و به تصویب رسید.

طرح زنان برای زنان درچارچوب جایگاه ستادی و فرابخشی معاونت و برمبنای رویکرد آسیب زدایی در چارچوب برنامه‌ریزی، هماهنگی، سازماندهی، دیده بانی، پایش و ارزیابی برنامه‌ها و اقدامات حوزه زنان و خانواده تدوین شده است.

از اهدف این کارگروه گسترش و ارتقاء کیفی خدمات موثر و به هنگام به خانواده زنان زندانی، هماهنگی نیروهای مردمی جهت امدادرسانی خصوصاً با رویکرد تربیتی در ارتباط با آسیب‌های مرتبط خانواده‌های زندانیان و آسیب‌های زنانه حاشیه شهرها است.

منبع: پانا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.