سخنگوی ارتش پاکستان تاکید کرد: رئیس ستاد ارتش پاکستان با پیام دوستی و همکاری به ایران سفر کرده است.

رئیس ستاد ارتش پاکستان با پیام دوستی به ایران سفر کرده است

به گزارش قدس آنلاین، ژنرال آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان که به تهران سفر کرده است، عصر امروز در نشست خبری مشترک با سردار قدیر نظامی پور معاون امور بین الملل ستادکل نیروهای مسلح کشورمان، با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران برای تدارک سفر رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان، گفت: رئیس ستاد ارتش پاکستان با پیام دوستی و همکاری به ایران سفر کرده است.

وی افزود: دیدارهای چند روز گذشته با مقامات کشوری و لشکری جمهوری اسلامی ایران بسیار سازنده و حرفه ای بود.

آصف غفور با اشاره به حمله آمریکا به افغانستان، گفت: مرزهای مشترک ما با افغانستان بسیار وسیع است و تا به امروز مشکل خاصی را در این زمینه نداشته ایم، اما بعدها بدلیل عدم حضور ما و حضور افغانستانی ها در مرزها تروریست ها وارد پاکستان شدند.

وی تاکید کرد: در سالهای گذشته تلاش کرده ایم تا تروریسم را مهار کنیم و امروز بیش از ٢٠٠ هزار نیرو در مرزهای مشترکمان با افغانستان مستقر هستند.

سخنگوی ارتش پاکستان با اشاره به ایجاد موانع در مرزهای پاکستان و افغانستان، اظهار داشت: زمانی که جنگ در افغانستان شروع شد، پناهندگان زیادی به پاکستان آمدند. اما امروز ثبات خوبی را در پاکستان شاهد هستیم.

وی در خصوص شرایط مرزهای مشترک ایران و افغانستان، گفت: این مرز را مرز صلح و دوستی معرفی میکنیم و امروز اگر هیچ نیرویی هم در مرزها نداشته باشیم احساس خطر نخواهیم کرد چراکه ایران را کشوری دوست می دانیم.

آصف غفور ادامه داد: باید از تردد تروریست ها که دشمن مشترک ما هستند در این منطقه جلو گیریکنیم و یکیاز محورهایمذاکرات در روزهایگذشته امنیت مرزها و اقدامات مشترک بود.

ویبا بیان اینکه ایجاد گشت ها و ایستگاه های مشترک در دستور کار دو کشور قرار گرفته است، گفت: هرگز از داخل خاک پاکستان تهدیدی متوجه ایران نخواهد بود و این موضوعی متقابل است که در دیدار با مقامات نیز بر آن تاکید شد.

سخنگوی ارتش پاکستان ادامه داد: تمام قابلیت ها و درهای کشور پاکستان برای ایجاد همکاری های بیشتر باز است. ارتش پاکستان و نیروهای مسلح بصورت برادرانه در کنار هم هستند.

وی با اشاره به توافق صورت گرفته باایران برای ایجاد پست های فرماندهی مشترک در مرزها، گفت: ارتش و درلت پاکستان ارزش خاصی برای ایجاد رابطه با ایران است و به هیچ وجه از روابط با ایران دست نخواهیم کشید.

آصف غفور در پایان گفت: هیئت پاکستانی با دستاوردهای خوبی ایران را ترک می‌کند و امیدواریم در آینده شاهد تعمیق روابط باشیم.

سردار نظامی پور هم در این نشست با اشاره به سفر رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان به ایران و ملاقات ها و مذاکرات در روزهای گذشته، اظهار داشت: با توجه به مشترکات زیاد ایران و پاکستان، فضای گفتگوها بسیار صمیمانه بود و طرفین توانستند مواضع خود را بیان کنند.

وی افزود: بررسی شرایط امنیتی و سیاسی منطقه و جهان، روابط دوجانبه نظامی و توسعه امنیت در مرزها سه محور مذاکرات در روزهای گذشته بود.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.