چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱

سرپرست اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی البرز اعلام کرد

انجام ۱۹۷ هزار آزمایش دامپزشکی در البرز طی سال‌جاری

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی

البرز- رضا معینی گفت: در سال جاری بیش از ۱۹۷ هزار مورد آزمایش نمونه های دام، طیور، وآبزیان در البرز انجام شده است.

رضا معینی سرپرست اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان البرز در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست سال جاری بالغ بر ۱۹۷ هزار و ۹۰۴ مورد آزمایش نمونه های دام و طیور، آبزیان و ... در آزمایشگاههای دولتی و خصوصی دراستان البرز انجام شد.

وی افزود: این آزمایشها شامل آزمایش های سرولوژی دام به تعداد ۷۸ هزار و ۱۷۰ مورد، آزمایش سرولوژی طیوربه تعداد ۷۸ هزار و ۶۷ مورد و سایر آزمون های کنترل کیفی فرآورده های خام دامی وانگل شناسی به تعداد ۴۱ هزار و ۶۶۷ مورد بوده است.

 معینی با اشاره به اینکه جهت همکاری با سازمان دامپزشکی کشور، تعداد ۳۰۰ مورد آزمون میکروبی بر روی نمونه های ارسالی دارو انجام گرفت، افزود: در این مدت بیش از ۹۸۶ مورد بازدید از مراکز ارائه دهنده خدمات تشخیص و درمان دامپزشکی توسط بازرسان اداره تشخیص و درمان و ادارات شهرستان به عمل آمد.

وی اضافه کرد: مراکز ارائه دهنده خدمات تشخیص و درمان دامپزشکی تحت نظارت مراکز درمانی، تشخیصی، توزیعی و تولیدی دارو، واکسن و مواد بیولوژیک می باشد.

سرپرست اداره تشخیص و درمان  اداره کل دامپزشکی البرز در پایان گفت: بخش خصوصی درمانی استان با بیش از ۴۳ هزار مورد مراجعه، اقدام به ارائه خدماتی بالغ بر ۴ هزار و ۱۶۲ مورد عملیات جراحی و مامایی، ۸ هزار و ۱۸۷ مورد معالجه دام سبک و سنگین و بیش از دو میلیون و ۱۶۸ هزار و ۹۶۴ قطعه طیور کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.