دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان :

کارت هوشمند رانندگان کامیون های دارای اضافه تناژ باطل می شود

کامیون

همدان-رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: کارت هوشمند رانندگان کامیون های دارای اضافه تناژ باطل می شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مصطفی وصالی در نشست ایمنی و ترافیک شهرستان کبودراهنگ بر همکاری پلیس برای متوقف کردن رانندگانی که مرتکب حمل بار بیش از ظرفیت کامیون( اضافه تناژ) تأکید کرد و افزود: با اعلام اینگونه تخلفات از سوی پلیس این رانندگان مشمول جریمه و در صورت تکرار ابطال کارت هوشند خواهند شد.

وی افزود: حمل بار اضافه بر ظرفیت وسایل نقلیه علاوه بر خطرهای ناشی از بروز سوانح و تصادف های جاده‌ای، موجب آسیب به راه‌ها ارتباطی می شود و به همین منظور با متخلفان به شدت برخورد می شود.

این مسئول همچنین در خصوص ایجاد عوامل هشدار دهنده برای مدارس حاشیه راه ها، موتورسیکلت سواران و غیره مطالبی را اظهار داشت و گفت: آموزش ایمن سازی مدارس در استان به شکل تئوری و فیزیکی انجام می شود.

وصالی ادامه داد: این آموزش ها در مدارس به شکل آموزش های کلاسیک مبانی ایمنی تردد از جاده ها و کمک های اولیه، توزیع لوازم التحریر و محصولات فرهنگی و همچنین برای موتورسواران، استفاده از کلاه ایمنی و پوشیدن لباس هایی با رنگ روشن هنگام عبور از عرض جاده و کاهش سرعت رانندگان در محدوده مدارسی که در مسیر جاده قرار دارند، بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.