دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵

در قالب اردو های جهادی

۳۱۰۰ داوطلب بسیجی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام شدند

گروه جهادی

بیرجند - مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: تابستان امسال ۲۱۳ گروه جهادی در قالب سه هزار و ۱۰۰ نفر به مناطق مختلف استان اعزام شدند.

به گزارش قدس آنلاین؛مهدی هنری عصر یکشنبه در دیدار جهادگران استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: از این تعداد ۱۰ گروه جهادی میهمان بوده‌اند و تا پایان تابستان امسال یک هزار نفر جهادگر دیگر به مناطق مختلف استان اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی سه نوع گروه جهادی فعالیت دارند گفت: یک نوع از گروه‌های جهادی، گروه‌های شناسنامه‌دار هستند که براساس شرایط و ضوابط خاص برای آنان شناسنامه صادر می‌شود و تاکنون ۲۵۲ گروه جهادی شناسنامه گرفته‌اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: گروه‌های جهادی محله محور از دیگر گروه‌های جهادی هستند که مشکلات را در کف محله‌ها شناسایی می‌کنند و با رایزنی با مسئولان مشکلات را تسهیل‌گری و پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی میهمان سومین نوع گروه‌های جهادی هستند که در استان فعالیت دارند و اکثر آنها از دانشگاه‌های مرکز کشور هستند.

هنری گفت: از سال گذشته طرح اعتلای گروه‌های جهادی را آغاز کردیم و هر یک از گروه‌های جهادی منطقه هدفی را برای خود مشخص کرده که بتواند طی سالیان آینده هم فعالیت متمرکزی را در این مناطق ارائه کند.

وی اضافه کرد: به دنبال توانمندسازی جهادگران هستیم تا بتوانیم از ظرفیت آنان در زمینه‌های مختلف بیشتر استفاده کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.