چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی:

برنامه‌ریزی برای اسکان ۹۲ هزار زائر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی

استقرار بیمارستان سیار رضوی در مسیر پیاده روی اربعین حسینی

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در مراسم پیاده روی اربعین امسال برای ۹۲ هزار و ۶۵۰ زائر ظرفیت اسکان پیش بینی شده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمد صادق براتی در نشست مشترک با رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، مدیران مواکب و کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین، خدمت به زائران سیدالشهدا(ع) را بالاترین نعمت دانست و اظهار کرد: با توجه به تجربه ارزشمند ستاد اربعین استان در سنوات گذشته، از سوی ستاد مرکزی، سهمیه اسکان و تغذیه خراسان رضوی در اربعین امسال نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: با توجه به توان دستگاه‌های عضو ستاد استانی اربعین، این آمادگی وجود دارد که خدمت‌رسانی در مرزهای ورودی کشور افزایش یابد و علاوه بر مرز دوغارون، در مرز میرجاوه استان سیستان و بلوچستان نیز به زائران خدمت رسانی شود.
براتی بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی احتمال افزایش حضور زائران در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، باید این آمادگی وجود داشته باشد که در صورت ضرورت بتوانیم پاسخگوی نیازهای تمامی زائران باشیم و برای  مراسم پیاده روی اربعین امسال ظرفیت اسکان ۹۲ هزار و ۶۵۰ زائر پیش بینی شده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری جلسه توجیهی برای موکب‌داران و آموزش مسائلی امنیتی، بهداشتی و فرهنگی از جمله نیازهای ضروری است که باید در زمان مناسب پیگیری و انجام شود.
وی توسعه و ترویج فرهنگ حسینی را از اهداف بزرگ این پیاده روی برشمرد و اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی مناسبی انجام شده است اما نیاز است در اربعین امسال به نسبت سال‌های گذشته در کنار خدمت‌رسانی و امور پشتیبانی در ترویج فرهنگ و شور و شعور حسینی اقدامات فاخری انجام گیرد.

منبع: استانداری خراسان رضوی 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.