جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴

تاکید هنیه و عباس بر لزوم مقابله با طرح اشغال و معامله قرن

رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت باید با اتخاذ یک موضع واحد، با طرح‌های «معامله قرن» و اشغال کرانه باختری مقابله کرد.

هنیه عباس

قدس آنلاین: «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان تلفنی، تماس برقرار کرد.

خبرگزاری «صفا» به نقل از حماس گزارش داد، هنیه در جریان این گفت‌وگو عید قربان را به عباس تبریک گفت و طرفین مسائل سیاسی مربوط به مسئله فلسطین را بررسی کردند.

در بیانیه حماس آمده است، هنیه و عباس تأکید کردند که باید با اتخاذ یک موضع واحد، با طرحهای «معامله قرن» و اشغال کرانه باختری مقابله کرد.

عباس و هنیه همچنین هر گونه خدشه به حقوق ملت فلسطین به ویژه در زمینه قدس و حق بازگشت آوارگان فلسطینی را رد کردند.

در این تماس، طرفین بر تداوم اقدامات همگرایانه بین حماس و فتح و ادامه تماس بین رهبران دو جنبش تأکید کردند تا با مشارکت تمامی گروههای فلسطینی، به یک اتحاد واقعی دست یابند.

هنیه و عباس تصریح کردند، این اتحاد ملی باعث توافق بر سر تدوین برنامه ملی مشترک و تشکیل رهبری واحد در چارچوب سازمان آزادی‌بخش فلسطین خواهد بود تا «در برابر اسرائیل و طرحهایش، متحد باشیم».

در همین ارتباط، «حازم قاسم» سخنگوی حماس تأکید کرد که همایش ملی که قرار است در نوار غزه برگزار شود، پیامی به جهان است، مبنی بر اینکه ملت فلسطین در برابر طرحهایی که آرمان فلسطین را هدف قرار می‌دهد، متحد است.

وی خاطر نشان کرد، این همایش باید، نماینده تمام ملت فلسطین باشد و بخشی از فعالیت‌های مداوم برای مقابله با طرح‌های استعمارگرایانه اشغال کرانه باختری است.

قاسم تصریح کرد، باید اقدامات مشترک دیگری در سطح ملی فلسطین برگزار شود و حماس نیز همچنان به اجرای راهبرد خود ادامه خواهد داد؛ راهبردی که هدفش«تقویت فعالیت ملی مشترک و هم‌افزایی تلاش گروههای فلسطینی برای مقابله با طرح استعماری الحاق است».

جنبش‌های فتح و حماس اخیرا اعلام کردند که بر سر برگزاری یک همایش مشترک در نوار غزه به توافق رسیده‌اند. این همایش در رد طرحهای اشغالی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام/

نظر شما