سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به توافق عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی تأکید کرد که این توافقات هرگز وظایف اسرائیل به عنوان رژیم اشغالگر را تغییر نمی‌دهد.

عفو بین‌الملل: توافق با اسرائیل، اشغالگر بودن آن را تغییر نمی‌دهد

قدس آنلاین: عفو بین‌الملل به توافق عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

این سازمان در حساب توئیتری خود نوشت: «هر فرآیندی در راستای تحقق صلح عادلانه و فراگیر در موضوع اسرائیل و فلسطین بایستی برچیده شدن شهرک‌های غیرقانونی اسرائیلی را شامل شود».

عفو بین‌الملل افزود که فرآیند صلح همچنین بایستی به نقض سازماندهی شده حقوق بشر پایان داده و تحقق عدالت و پرداخت غرامت به قربانیان جنایت‌ها بر اساس قانون بین‌المللی را شامل شود.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج الجدید»، عفو بین‌الملل همچنین نوشت: «هیچ توافقنامه دیپلماتیکی ممکن نیست که وظایف قانونی اسرائیل به عنوان رژیم اشغالگر که در قوانین بین‌المللی و حقوق بشر تعیین شده است، تغییر دهد یا اینکه فلسطینیان را از حقوق خود یا حمایتی که قانون بین‌المللی معین کرده، محروم کند».

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه (دیروز) پیوستن بحرین به امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

خبرگزاری بحرین(بنا) نیز گزارش کرد که ترامپ و «حمد بن عیسی» شاه بحرین در تماس تلفنی با یکدیگر درباره برقراری روابط دیپلماتیک کامل بین منامه و تل‌آویو توافق کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.