دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹

فائوچی:

بازگشت به شرایط قبل کرونا تا قبل از تابستان میسر نیست

فائوچی

رئیس سازمان بیماری‌های عفونی آمریکا بازگشت به شرایط عادی قبل کرونا تا پیش از تابستان سال آینده حتی با وجود واکنس را هم امکان پذیر ندانست.

به گزارش قدس آنلاین، «آنتونی فائوچی» در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان ضمن تاکید بر اقدام دولت این کشور برای واکسیناسیون مردم در مقابل کرونا در عین حال هشدار داد که بازگشت به شرایط عادی پیش از تابستان سال آینده متصور نیست و مردم همچنان باید از ماسک استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

وی همچنین با موثر دانستن واکسن شرکت فایزر به میزان ۹۰ درصد در عین حال چالش بعدی مقامات آمریکا را متقاعد کردن مردم برای استفاده از واکسن عنوان کرد.

فائوچی گفت: باید مردم را نسبت به استفاده از واکسن قانع کنیم. در این صورت پیش بینی می‌کنیم که در سه ماهه دوم یا سوم سال آینده (۲۰۲۱) بتوانیم به وضعیت عادی بازگردیم.

تاخت و تاز کرونا در آمریکا در حالی است که دولت این کشور به شدت درگیر انتخابات ریاست جمهوری است و اهمیت چندانی به گسترش کرونا در ایالات متحده نمی‌دهد.

شمار افرادی که تاکنون در ایالات متحده به کرونا مبتلا شده اند به بیش از ۱۱ میلیون ۲۲۶ هزار نفر رسیده است.

بر همین اساس تعداد افرادی که در این کشور بر اثر ابتلاء به کرونا جان خود را از دست داده اند نیز به بیش از ۲۵۱ هزار نفر رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.