رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تعداد مراجعان سرپایی مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان واسعی این شهر ظرف هفته جاری به میزان دو برابر نسبت به ماه پیش افزایش یافته است.

شمار افراد مشکوک به ابتلا ویروس کرونا در سبزوار دو برابر شد

به گزارش قدس آنلاین، دکتر علیرضا مسلم افزود: این افزایش آمار بیانگر نواخته شدن زنگ خطر آغاز دوره‌ای جدید از اوجگیری شیوع ویروس کرونا در شهرستان سبزوار واقع در غرب خراسان رضوی است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار ظرف شبانه روز اخیر ۱۸ بیمار کووید ۱۹ علاوه بر سبزوار در شهرستانهای ‌جوین، جغتای،  خوشاب، داورزن و ششتمد شناسایی شده‌اند.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: مراجعه افراد مشکوک و مبتلای ویروس کرونا ظرف روزهای اخیر به اورژانس مرکز آموزشی درمانی واسعی دو برابر بیشتر از گذشته نزدیک شده بطوری که هم‌اینک ۷۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان واسعی بستری هستند.  

وی افزود: وضعیت ۱۰ نفر از این بیماران وخیم است لذا در بخش مراقبتهای ویژه تحت نظر پزشکان قرار دارند.  

دکتر مسلم ادامه داد: دیروز یک بیمار کووید ۱۹ در سبزوار درگذشت و به این ترتیب مجموع جانباختگان کرونا در حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شامل شش شهرستان واقع در غرب خراسان رضوی به ۵۵۸ نفر رسید.  

وی گفت: همچنین اخیرا  سه بیمار مشکوک به ابتلای سویه انگلیسی ویروس کرونا در شهرستان سبزوار شناسایی شده‌اند.  

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افزود: توصیه اکید در چنین شرایطی با توجه به نزدیکی سال نو "پرهیز جدی عموم مردم از رفت و آمدهای غیرضروری در سطح شهر، خودداری از توقف طولانی در فروشگاهها، تجمع در مراکز خرید و خودداری از مسافرت و دید و بازدیدهای نوروزی" است.  

وی گفت: کمترین بی‌توجهی و سهل‌انگاری در رعایت دستورات بهداشتی زمینه‌ساز موج جدید شیوع ویروس کرونا است.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار بطور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا ویروس کرونا فعالیت می‌کند.  

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستانهای سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در فاصله  ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.  

تاکنون یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۰۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۵۹ هزار و ۶۶۳ نفر را در کشورمان گرفته است.  یک میلیون ۳۵۸ هزار و ۵۴۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا هم تاکنون در ایران بهبود یافته‌اند.  

بر اساس آخرین تحلیلهای آماری اعلام وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ۱۱ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۵۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۵۸ شهرستان در وضعیت آبی شیوع ویروس همه‌گیر قرار دارند.

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۱۲ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۱۵۷ نفر را بیمار کرده و جان دو میلیون و ۴۸۷ هزار و ۲۳۶ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است.  ۸۷ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۵۱۷ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۲۸ میلیون ۸۲۶ هزار ۳۰۷ بیمار کووید ۱۹ و ۵۱۲ هزار و ۵۹۰ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است.  پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.  

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا جایگاه پانزدهم را در میان کشورهای جهان دارد.  

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.