جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

آغاز نام نویسی برای ۶ کرسی خالی مجلس خبرگان

مجلس خبرگان رهبری

نام نویسی نامزدهای انتخابات خبرگان در ۴ استان آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین  نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در چهار استان کشور از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) آغاز شد تا سرنوشت ۶ کرسی خالی این مجلس در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ مشخص شود.

انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در استان‌های تهران، خراسان رضوی، قم و ماندران برگزار می‌شود و داوطلبان از امروز می‌توانند برای نام نویسی به ستاد انتخابات کشور و فرمانداری‌های تهران، مشهد، قم و ساری مراجعه کنند.

با توجه به ارتحال آیت‌الله محمدعلی تسخیری، آیت‌الله سید هاشمی بطحایی و آیت‌الله ابراهیم امینی نجف آبادی در حوزه انتخابیه استان تهران، انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در این استان برای تعیین تکلیف سه کرسی خالی برگزار خواهد شد.

همچنین با توجه به ارتحال آیت الله محمدتقی مصباح یزدی نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری، انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در این حوزه انتخابیه، جایگزین وی را مشخص می‌کند.

در حوزه‌های انتخابیه استان قم و استان مازندران نیز با توجه به ارتحال آیت الله محمد یزدی و آیت الله نورالله طبرسی، انتخابات میاندوره‌ای برای تعیین جایگزین آنان برگزار می‌شود.

نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات دومین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری تا ساعت ۱۸ پنج‌شنبه ۱۹ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

داوطلبان می‌توانند جهت نام‌نویسی از ساعت هشت الی ۱۸ به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند؛ داوطلبان نام‌نویسی برای هر یک از حوزه‌های انتخابیه می‌توانند به فرمانداری شهرستان قم نیز مراجعه و نسبت به نام‌نویسی خود برای حوزه‌های انتخابیه مورد نظرشان اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای نام‌نویسی شامل ارایه اصل شناسنامه عکس دار و کارت ملی، یک نسخه تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی، ۲ قطعه عکس ۴*۶ جدید و تکمیل فرم پرسشنامه اعلام داوطلبی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.