دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با وب‌سایتی لبنانی به همزمانی سالروز آزادسازی جنوب لبنان و پیروزی اخیر مقاومت فلسطین اشاره کرده و گفت، دلیل پیروزی‌های امروز مقاومت وحدت است.

امیرعبداللهیان به رسانه لبنانی: راز پیروزی‌های مقاومت وحدت است

قدس آ«لاین: «حسین امیرعبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل گفت، سلاح مقاومت فلسطین در نبرد «شمشیر قدس» برای حمایت از قدس شریف و مسجدالاقصی به کار گرفته شد و این باعث شد، کرانه باختری و نوار غزه در کنار هم برای هدفی مشترک شهید بدهند.

امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با وب‌سایت لبنانی «العهد» به تحول دیگر نبرد مذکور یعنی خروج اهالی اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و اعتراض آنها به تجاوزات صهیونیستی همزمان با دور درگیری اخیر اشاره کرد.

وی به مناسبت سالروز آزادسازی جنوب لبنان (در ۲۵ می ۲۰۰۰) گفت، فرار رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان باعث ایمان آوردن لبنانی‌ها به مقاومتشان شد و این پیروزی پیامی مهم دربرداشت مبنی بر آنکه دشمن صهیونیستی تنها زبان زور را می‌فهمد.

امیرعبداللهیان تأکید کرد، این پیروزی و دیگر پیروزی‌های مقاومت در سایه وحدت لبنانی‌ها و معادله طلایی در لبنان یعنی سه‌گانه ارتش، ملت و مقاومت رقم خورد و این معادله نمودی از وحدت است.

وی ادامه داد: سالروز اخراج دشمن صهیونیستی از جنوب لبنان امسال با پیروزی بزرگ مقاومت فلسطین در جنگ دوازده روزه همراه شده و امروز نتیجه وحدت همه گروه‌ها و ملت فلسطین را می‌بینیم و از سوی دیگر شاهد آن هستیم که نتانیاهو و دیگر مقامات رژیم صهیونیستی از روز اول میانجی‌ها را برای پایان این عملیات می‌فرستادند و امروز به دلیل این شکست بزرگ سکوت کردند.

امیرعبداللهیان «عید مقاومت و آزادسازی» را به «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان تبریک گفت، برخی گمان می‌کنند صدای سید تنها در لبنان و غرب آسیا شنیده می‌شود اما به اذعان دشمنان وی، صدای سید به عنوان صدای دفاع از مظلوم در جهان شنیده می‌شود.

وی ادامه داد: مقاومت نقشی بسیار مهم در تحقق امنیت در منطقه داشت و زمانی که از نابودی داعش در سوریه سخن می‌گوییم باید به این گفته هیلاری کلینتون در کتاب خاطراتش اشاره کنیم «ما به نقطه پایانی برای پیروزی رسیده بودیم». وی در ادامه اشاره می‌کند که مهمترین عاملی که باعث شکست آنها شد این بود که حزب‌الله فقط با اعزام هزار نیرو به سوریه باعث تغییر وضعیت و شکست پروژه آمریکایی در سوریه شد.

امیرعبداللهیان در پایان گفت، صدای امروز مقاومت صدای وحدت است نه تفرقه؛ صدای پیروزی، توسعه و امنیت است که از حنجره سید حسن نصرالله خارج می‌شود و همه به این رهبر بزرگ افتخار می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران برای ارائه هر کمکی در راستای توسعه و پیشرفت لبنان آماده است و امنیت و پیشرفت لبنان را مانند امنیت و پیشرفت خود می‌داند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.