یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵

نماینده مشهد و کلات در گفتگو با قدس آنلاین:

رفتارهای شعاری کارگروه ملی زیارت در دولت یازدهم و دوازدهم /محرومیت زیارتی نتیجه عملکرد ضعیف دولت در موضوع زیارت

رضاطلبی

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: کارگروه ملی زیارت طی سال های اخیر عملا اقدام خاصی را در جهت رونق موضوع زیارت و حمایت از زائران در زمینه های مختلف از جمله کاهش هزینه های سفر و افزایش ماندگاری انها در شهرهای زیارتی انجام نداده و صرفا به ارائه برنامه های شعاری بسنده کرده است.

زیارت

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: کم کاری دولت یازدهم و دوازدهم در امر زیارت، نتایج زیان باری را در این حوزه طی سال های آینده پدید خواهد آورد.

وی تصریح کرد: کارگروه ملی زیارت طی سال های اخیر عملا اقدام خاصی را در جهت رونق موضوع زیارت و حمایت از زائران در زمینه های مختلف از جمله کاهش هزینه های سفر و افزایش ماندگاری انها در شهرهای زیارتی  انجام نداده و صرفا به  ارائه برنامه های شعاری در این زمینه بسنده کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در سال های گذشته به دلیل عدم توجه به تامین زیرساخت های لازم در شهر مقدس مشهد احتمال کاهش حضور زائران در سال های اینده  و همچنین زمان ماندگاری آنها در این شهر برای زیارت امام رضا(ع) وجود خواهد داشت از طرفی   عدم توجه جدی دولت به موضوع زیارت باعث ایجاد محرومیت در این زمینه برای مردم خواهد شد به طوری که فاصله زمانی بین سفرهای زیارتی آنها به شهرهایی نظیر مشهد، قم و شیراز را افزایش خواهد داد.

وی با اشاره به بی توجهی دولت به بودجه زیارت در سال های اخیر گفت: نبود  اراده جدی در توجه به موضوع زیارت  در بدنه دولت باعث شده بود علی رغم اینکه مجلس ردیفی را برای موضوع زیارت در لایحه بودجه و کمیسیون تلفیق اختصاص می داد اما  دولت از تخصیص و پرداخت ان به بهانه های مختلف اجتناب می کرد.

حجت الاسلام پژمانفر در پاسخ به این سوال که آیا نماینده های مشهد در مجلس شورای اسلامی برای موضوع زیارت مطالبه ای از دولت داشته اند، نیز گفت: جلسات مختلفی در محل استانداری خراسان رضوی و همچنین در تهران با رئیس جمهور ، معاون اول وی و همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه با محوریت موضوع زیارت برگزار کردیم و از طرفی اگرچه واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز  با هدف بررسی موضوع زیارت،  سفرهای زیادی به مشهد مقدس انجام داد اما متاسفانه سفرهای متعدد وی هیچ گونه نتیجه ای برای رونق بخشی به موضوع زیارت دربرنداشت.

وی ادامه داد: حتی در جلسه کارگروه ملی زیارت که سال گذشته در استانداری خراسان رضوی و با حضور واعظی برگزار شد، به صورت عمدی از من  برای حضور در جلسه دعوت نشد زیرا آگاهی دارند که ما با این نوع رفتارهای شعاری  و بی توجهی به موضوع زیارت مخالف هستیم .

رئیس کمیسیون اصل ۹۰درباره اینکه ایا  در پرونده هایی که با موضوع تخلف دولت در این کمیسیون در حال بررسی است کم کاری در موضوع زیارت نیز وجود دارد، نیز گفت: تاکنون پرونده ای با این موضوع در جریان بررسی تخلفات دولت در این کمیسیون  تشکیل نشده است.    

انتهای پیام/

نظر شما