چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶

مدیرعامل اتوبوسرانی مشهد در گفتگو با قدس آنلاین:

خدمت رسانی ۳۱۸اتوبوس و مینی بوس در حاشیه شهر مشهد/دولت تنها ۲۲تومان برای هر سفر پرداخت می کند

رضاطلبی

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: بهای تمام شده هر سفر با ناوگان اتوبوسرانی مشهد در سال جاری، ۶۵۲۱ تومان می باشد که دولت تنها ۲۲تومان از این مبلغ را پرداخت می کند.

سعید حسینقلی‌زاده مقدم  در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: در حال حاضر ۱۸۹۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس  شامل ۸۷۳ دستگاه سازمانی، ۶۱۴ دستگاه اتوبوس خصوصی و ۴۰۳ دستگاه مینی بوس خصوصی در شهر مقدس مشهد خدمت رسانی به شهروندان و زائران امام رضا(ع) را انجام می دهند که از این تعداد حدود ۳۱۸ دستگاه در حاشیه شهر  فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه ۳۴۵۰نفر راهبری اتوبوس ها و مینی بوس ها در بخش سازمانی و خصوصی اتوبوسرانی مشهد را برعهده دارند، افزود:  در حال حاضر متوسط عمر  ناوگان اتوبوسرانی مشهد ۹.۲ سال می باشد که این موضوع در اتوبوس های سازمانی ۱۰.۵سال ، در اتوبوس های خصوصی ۱۰.۱ سال و برای مینی بوس ها نیز ۵.۱سال می باشد.

مدیرعامل اتوبوسرانی مشهد تصریح کرد: با تولید کنندگان داخلی پیگیر انعقاد قرارداد هستیم تا در صورت تامین اعتبار منابع مالی بتوانیم تا آخر سال ۱۴۰۰ناوگان اتوبوسرانی مشهد را برای نواحی مختلف شهری تقویت و نوسازی کنیم.

وی در پاسخ به اینکه   اولین اتوبوس برقی کشور که  در شهر مشهد رونمایی شد،  چه زمانی به صورت انبوه وارد چرخه خدمت رسانی به شهروندان و زائران می شود و هزینه تمام شده این اتوبوس چه میزان است، نیز گفت: اولین اتوبوس برقی کشور پس از رونمایی جهت تست های استاندارد به تهران منتقل شده و بعد از آزمایش‌های مرتبط جهت اخذ پلاک،  پیش بینی می شود اواخر آبان ماه  سال جاری به مشهد منتقل و خدمت رسانی به شهروندان وزائران را آغاز کند ؛ هزینه این  اتوبوس حدودا ۶ میلیارد تومان می باشد اما  در حال انعقاد قرارداد ۱۰ دستگاه اتوبوس برقی هستیم که مبلغ هر اتوبوس ۹ میلیارد تومان و مدت تحویل ۱۰ ماه پس از پیش پرداخت برآورد می شود.

حسینقلی زاده مقدم  درباره بدهی دولت به ناوگان  اتوبوسرانی مشهد نیز بیان داشت: بدهی حسابرسی شده دولت تا پایان سال  ۱۳۹۸به اتوبوسرانی مشهد ،حداقل۶۷۸۴ میلیارد ریال می باشد که این جدا از تکلیف دولت برای تامین ناوگان حمل و نقل درون شهری می باشد.

وی ادامه داد: بهای تمام شده هر سفر با ناوگان اتوبوسرانی مشهد در سال جاری،  ۶۵۲۱ تومان  شامل۳۶۳۳تومان برای راهبری ناوگان، ۲۶۸۵تومان تامین و نگهداری ناوگان و ۲۰۳تومان برای احداث و نگهداری هزینه می شود که این مبلغ بر اساس قانون، به صورت مساوی باید توسط  شهرداری، دولت و مسافران پرداخت شود   اما در حال حاضر شهرداری مشهد   ۵۷۴۹ تومان ،  مسافران ۷۵۰ تومان و دولت تنها  ۲۲ تومان  از این مبلغ را پرداخت می کنند.

انتهای پیام


 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.