جمعه ۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۱

خادمیاران رضوی، پای کار مقابله با موج پنجم کرونا در سراسر کشور

خادمیاران رضوی

با شدت گرفتن موج پنجم کرونا، خادمیاران و کانون‌های خدمت رضوی در استان‌ها زیر نظر بنیاد کرامت رضوی، تدابیر گوناگونی را برای ارائه خدمت به هموطنان گرفتار کرونا به اجرا گذاشته‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی رضوی کیا، مدیر مرکز خادمیاری و کانون‌های خدمت رضوی در استان‌ها با اشاره به خدمات ارائه شده در قالب کانون‌های خدمت رضوی استانی گفت: به منظور تحقق بند هفتم دستور ۸ ماده‌ای تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر بسیج همه ظرفیت‌های خادمیاری و کانون‌های خدمت رضوی سراسر کشور برای مقابله با موج پنجم کرونا، از توان و ظرفیت همه خادمیاران، دبیران کانون‌های خدمت استانی، مشارکت خیرین و همراهی مردم در این جهت بهره‌برداری شد.

وی با برشمردن محورهای تعریف شده برای خدمت رسانی در استان‌ها گفت: تعدادی کپسول اکسیژن و دستگاه اکسیژن ساز برای استفاده بیمارستان‌ها و نیز امانت دادن به بیماران بستری در منزل به همت خادمیاران و نیکوکاران استان‌ها تهیه شده و در اختیار گروه‌های هدف قرار گرفته است.

رضوی کیا افزود: تهیه و توزیع ماسک بین نیازمندان در حاشیه شهرها و نیز تهیه تجهیزات بیمارستانی به ویژه در شهرهایی که از این امکانات محروم بوده و توان تهیه آنها را ندارند، توسط شبکه خادمیاران رضوی و خیرین هر استان در دستور کار قرار گرفت

این مقام مسئول در آستان قدس به دیگر محورهای خدمات اشاره کرد و ادامه داد: تهیه آبمیوه طبیعی برای بیماران کرونایی بستری در منازل و نیز کادر درمانی و بیماران بستری در بیمارستان‌ها یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته است. همچنین با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌ها، نیروهای خادمیاری در خدمتی تحت عنوان «همیار درمان» با انجام امور روزمره بیماران برای یاری رساندن به کادر درمان و کاستن از فشار کاری آنها مشغول شدند.

به گفته رضوی کیا، همراهی خادمیاران سلامت در حوزه ویزیت بیماران کرونایی بستری در منزل ساکن حاشیه شهرها و نیز کمک به تغسیل و تدفین بیماران درگذشته در اثر ویروس کرونا به همت طلاب و روحانیون خادمیار، شماری از انواع خدمت رسانی‌ها در قالب کانون‌های خدمت رضوی استانی بوده است.

وی درباره فاز جدید اجرای طرح «آقا حساب کردند» برای حمایت از اقشار کم بضاعت گفت: در قالب این طرح که با هماهنگی اداره کل نذورات آستان قدس رضوی و مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس به تازگی اجرای آن آغاز شده، بدهی بیماران کرونایی خصوصاً بیمارانی که در تهیه داروی تزریقی رمدسیویر دچار مشکل هستند، با کمک نیروهای خادمیاری در سراسر کشور پرداخت می‌شود.

رضوی کیا همچنین افزود: حرکت «مواسات و همدلی» با قدردانی از کادر درمان بیمارستان‌ها با توزیع غذای متبرک و همین طور تمرکز بر دستگیری از خانواده بیماران کم بضاعت ساکن حاشیه شهرها از طریق توزیع غذای گرم و بسته‌های اقلام معیشتی ادامه دارد.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.