اسکله صیادی "تیس" که از سال ۹۴ تاکنون قرار است لایروبی شود؛ همچنان در پیچ و خم‌های بسیاری قرار دارد.

رنج صیادان قدیمی‌ترین اسکله منطقه آزاد چابهار/ اسکله صیادی "تیس" کی لایروبی می‌شود؟

به گزارش قدس آنلاین، اسکله صیادی "تیس" از اسلکه‌های اصلی منطقه آزاد چابهار است که تا همین چند وقت پیش تنها اسکله آن به حساب می‌آمد و البته در نوار ساحلی جنوب استان سیستان و بلوچستان جزو قدیمی‌ترین‌هاست که صیادان آن سال‌های متمادی است فعالیت دارند.

بنا به گفته صیادارن حالا این اسکله نیاز مبرمی به لایروبی دارد تا صیادان بتوانند کار خود را راحت‌تر انجام دهند اما سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار موضوع را بر زمین گذاشته و همین امر موجب نارضایتی صیادان شده است.

به داد صیادان برسید

حجاز آزاد مدیرعامل تعاونی صیادی اسکله تیس در این رابطه اظهار داشت: با وجود گذشت ۶ سال از وعده‌های سازمان منطقه آزاد درباره اسکله صیادی تیس عملاً کاری در این راستا انجام نشده و تا امروز تنها یک کارگاه کنار اسکله ساخته شده که خبر از شروع کار می‌دهد اما پنج ماه از احداث کارگاه گذشته و هنوز از لایروبی اسکله خبری نیست.

وی ادامه می‌دهد: کار کردن در چنین شرایطی برای صیادان ما خیلی سخت است و اگر لایروبی انجام بشود مطمئناً قایق‌های صیادی بیشتری می‌توانند اینجا کار کنند اما متأسفانه هیچکس نیست به داد صیاد برسد و با وجود گذشت بیش از شش سال از وعده و وعیدها، هنوز اتفاق خاصی برای لایروبی این اسکله نیفتاده است.

پروژه به زودی به صورت EPC اجرایی خواهد شد

در این راستا با ابولقاسم اسدی معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار تماس گرفتیم؛ وی درباره اسکله صیادی تیس اینگونه توضیح می‌دهد: به تازگی مطالعات فاز یک آن به تایید رسیده و قرارداد آن نیز به صورت EPC  منعقد شده که یعنی آنها طرح می‌دهند و پس از تأیید طرح توسط ما، اجرای آن انجام خواهد شد و به نظر می‌رسد اگر مجوزهای آن گیر نکند، طی دو تا سه ماه آینده عملیات اجرایی خواهد شد.

وی افزود: البته تجهیز کارگاه پروژه انجام شده و فقط مانده مجوزهای آن که محیط زیست روی این قسمت بسیار حساس است و از طرفی باید توجه داشته باشیم که امکان معارض شدن پروژه با نیروی دریایی سپاه نیز وجود دارد که به همین دلیل باز هم امکان دارد کار طولانی‌تر شود.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.