پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹

رشد چشمگیر بازداشت مهاجران در مرز مکزیک و آمریکا

در حالی که تعداد بازداشتی در مرز آمریکا-مکزیک در سال مالی جاری با رشد چشمگیری روبرو شده است، فشارها بر دولت بایدن روز به روز در حال افزایش است.

جو بایدن

به گزارش قدس آنلاین، تسنیم به نقل از رویترز نوشت: منابع آگاه آمریکایی فاش کردند که در سال مالی جاری تاکنون بیش از ۱.۷ میلیون مهاجر در مرز آمریکا-مکزیک بازداشت شده‌اند که این رقم یک رکورد جدید به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، افزایش چشمگیر مهاجران بازداشتی در مرز مکزیک و آمریکا موجب تشدید چالش ها و مشکلات سیاسی و انسانی برای دولت بایدن خواهد شد. عملکرد دولت بایدن برای مقابله با بحران مهاجرت، با انتقادات گسترده داخلی و بین‌المللی روبرو شده است.

جو بایدن رئیس جمهور دموکرات آمریکا که در ماه ژانویه به قدرت رسید، در بسیاری از سیاست های سختگیرانه و افراطی دولت ترامپ بازنگری کرده و وعده داده است تا رویکرد انسانی تری را در قبال مساله مهاجرت در پیش بگیرد.

با این حال، نمایندگان جمهوریخواه به شدت از وضعیت بحرانی در مرزهای آمریکا انتقاد کرده و سئوالات زیادی را از مقام های مرزی دولت بایدن پرسیده‌اند.

هجوم هزاران مهاجر و پناهجوی هائیتی تبار به مرز مکزیک و آمریکا نیز به این نگرانی ها دامن زده است. اقدامات خشونت آمیز ماموران مرزی آمریکا در سرکوب مهاجران نیز با محکومیت و انتقادات گسترده‌ای در محافل داخلی روبرو شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما