جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸

معاون وزیر کشاورزی: مشکلات عشایر چهارمحال و بختیاری در شورای عالی عشایری مطرح می‌شود

مسعود منصور

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از مشکلات استان چهارمحال و بختیاری این است که دامداران در حین قشلاق و ییلاق جایی برای ماندن ندارند که قول داده می‌شود در شورای عالی عشایری، برای این موضوع فکری شود.

به گزارش قدس آنلاین، مسعود منصور امروز در نشست اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با فعالان کشاورزی و دامپروری بروجن، اظهار داشت: عامل فقر پوشش گیاهی، فرسایش خاک و کمبود آب است که فقر آن مشکل بزرگی برای دامداران ایجاد می‌کند، باید به سمت آبخیزداری رفت که در این استان ۵۳ درصد مطالعه آبخیزداری وجود ندارد که باید انجام شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: تا پایان سال مرتع ممیزی می‌شود و همه دامداران و مرتع‌داران مشخص می‌شوند، یکی از مشکلات استان چهارمحال و بختیاری این است که دامداران در حین قشلاق و ییلاق جایی برای ماندن ندارند که قول داده می‌شود در شورای عالی عشایری، برای این موضوع فکری شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به راهکار احیای طرح‌های مرتع داری، گفت: باید ظرف دو سال مرتع‌هایی که سنتی بوده و برپایه کار غیرعلمی هستند با رویکرد فنی و علمی به سمت احیای طرح‌های مرتع‌داری رفت که این طرح از پارسال تا کنون در حال اجرا است و امید است با رویکرد علمی و فنی، کشور به سمت مرتع داری تلفیقی رود و پوشش گیاهی احیا شود.

وی با اشاره به مشکل روستای شیخ شبان، اظهار داشت: باید در رفع مشکل این روستا کوشش کرد، اگر جایی به نادرستی به‌عنوان ملی تشخیص داده شده است باید مشکل را برطرف کرد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.