جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹

واکنش اداره گردشگری کرمان به هنجارشکنی در باغ شاهزاده ماهان

بدحجابی

درپی انتشار گزارشی با عنوان «هنجارشکنی و وضع تأسف‌بار در اماکن گردشگری» و انتشار تصاویری از هنجارشکنی و بی‌حجابی در باغ شاهزاده ماهان کرمان، اداره‌کل گردشگری استان کرمان جوابیه‌ای صادر کرد.

​​​​​​به گزارش قدس آنلاین در پی انتشار گزارش خبرگزاری فارس با عنوان «هنجارشکنی و وضع تأسف‌بار در اماکن گردشگری» و انتشار تصاویری از هنجارشکنی و بی‌حجابی در باغ شاهزاده ماهان کرمان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در جوابیه‌ای به بیان نکاتی برای تنویر افکار عمومی در خصوص اتفاق رخ داده در این مجموعه پرداخت که متن آن در ادامه تقدیم می‌شود.

۱- در حال حاضر تمامی اماکن تاریخی و گردشگری استان کرمان توسط دوربین‌های نظارتی و اتاق‌های کنترل رصد و پایش می‌شود و هرگونه هنجارشکنی از قبیل دیوارنویسی، بی‌حجابی و... از دید حافظان میراث‌فرهنگی پنهان نخواهد ماند و با خاطیان طبق قوانین و ضوابط برخورد می‌شود.

۲- در فیلم انتشار یافته در آن خبرگزاری، فرد یا افراد خاطی در فرصتی کوتاه در پشت یکی از ستون‌های عمارت شاه‌نشین باغ شاهزاده اقدام به کشف حجاب و انجام عکسبرداری می‌کنند که مطمئناً در صورت اطلاع و مشاهده کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی با افراد خاطی طبق قانون برخورد و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شدند.

۳- متأسفانه اقدام به کشف حجاب به کرات از سوی بازدیدکنندگان بناهای تاریخی با هدف گرفتن تصاویر و یا عکس مشاهده می‌شود و وقوع این قبیل کارها هنجارشکنی در اماکن گردشگری برای اولین بار و آخرین بار نخواهد بود و مأموران و حافظان میراث‌فرهنگی با قانون شکنان در مرحله نخست با دادن تذکر لسانی و در صورت تکرار طبق ضوابط، برخورد قانونی می‌کنند.

موضوع هنجارشکنی در باغ شاهزاده ماهان کرمان به عنوان یک نمونه در گزارش مورد نظر ذکر شده و ماهیت گزارش درباره موضوع هنجارشکنی در همه اماکن گردشگری در کشور است. همانطور که تصاویری از هنجارشکنی در دیگر اماکن هم در متن گزارش منتشر شده است. امید است مسئولان وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فکری اساسی برای نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در اماکن گردشگری کشور کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.