چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰

مجوز حرفه‌ای پرسپولیس و استقلال همچنان در انتظار تأیید AFC

دو تیم محبوب فوتبال کشورمان همچنان در انتظار هستند تا کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز حرفه‌ای‌شان برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را تأیید کند.

پرسپولیس و استقلال

به گزارش قدس آنلاین، تسنیم به نقل از  سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیانوشت:

لیست به‌روزرسانی شده از باشگاه‌هایی که مجوز حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را گرفته‌اند، منتشر شده که بر این اساس دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ایران همچنان منتظر تأیید نهایی مجوز حرفه‌ای‌شان از سوی بالاترین نهاد فوتبالی در آسیا هستند. در صورتی که AFC مجوز این دو باشگاه پرطرفدار ایرانی را تأیید نکند، آنها اجازه شرکت در مسابقات فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا را نخواهند داشت.

باشگاه استقلال تاجیکستان هم موفق شد مجوز حضور در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را دریافت کند و مستقیم در مرحله گروهی حضور خواهد داشت. باشگاه‌های لبنانی و کره شمالی هم در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ حضور نخواهند داشت.

السد قطر، الدحیل قطر، الریان قطر، الهلال عربستان، الفیصلی عربستان، الشباب عربستان، پرسپولیس ایران*، فولاد ایران، الجزیره امارات، شباب الاهلی امارات، نیروی هوایی عراق، پاختاکور ازبکستان، الوحدت اردن، مومبای سیتی هند، استقلال تاجیکستان و آهال ترکمنستان.

مرحله پلی‌آف مقدماتی:

الشرطه عراق - نماینده دوم ازبکستان

الزورا عراق - الجیش سوریه

مرحله پلی‌آف نهایی:

الغرافه قطر - برنده دیدار «الشرطه عراق - نماینده دوم ازبکستان»

التعاون عربستان سعودی - برنده دیدار «الزورا عراق - الجیش سوریه»

سپاهان ایران - شارجه امارات متحده عربی

استقلال ایران * - بنی‌یاس امارات متحده عربی

در تازه‌ترین به‌روزرسانی صورت گرفته در لیست باشگاه‌هایی که مجوز حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ را گرفته‌اند، جلوی نام باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال همچنان یک علامت «*» دیده می‌شود که بدین معناست که مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه همچنان از سوی AFC در حال بررسی است.

نظر شما