شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶

مدیرعامل آبفا مشهد :

اعتبار ۱۷۰۰ میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه نبی اکرم (ص)

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: بخش عمده ای از اجرای طرح نبی اکرم (ص) با صرف اعتبار هزار و ٧٠٠ میلیارد ریال تا پایان سال جاری اجرا می شود .

اسماعیلیان

به گزارش قدس آنلاین، هادی زاهدی وفا روز شنبه در جریان بازدید از پروژه‌های تامین آب شرکت آب و فاضلاب مشهد  اظهار کرد:پروژه‌های مختلفی در کشور و مشهد برای تامین آب در حال اجراست که اعتباراتی نیز در چارچوب بودجه به آنها تخصیص یافته‌است.
وی با تاکید بر تسریع در اجرای پروژه‌ها اضافه کرد: در مشهد نیز امیدواریم پروژه‌های تامین آب تا پایان سال بهره‌برداری شود تا از مشکلات کم‌آبی در دوره اوج مصرف کاسته شود.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور گفت: در زمینه اعتبار مشکل خاصی وجود ندارد و کارکردن و تسریع در اجرای پروژه‌ها مهم است.
زاهدی وفا افزود: در بازدید امروز نیز از روند اجرای پروژه‌ها سرکشی شد تا با اطمینان از سرعت کار در خصوص رفع مشکلات تامین اعتبار شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

1
اعتبار ۱۷۰۰ میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه نبی اکرم (ص)
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز در این بازدید گفت: پروژه های متعددی به منظور ارائه خدمات مطلوبتر به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در دستور کار این شرکت قرار دارد.
حسین اسماعیلیان افزود: طرح بزرگ نبی اکرم(ص) مربوط به جمع آوری و انتقال آب چاه های داخل شهر مشهد است و هم اکنون با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و تکمیل آن نقش قابل توجهی در پایداری آب شرب مشهد خواهد داشت.

اطلاعات بیشتر را اینجا بخوانید:

اتلاف ۸ درصد آب در شبکه آبرسانی مشهد / ورود فاضلاب تصفیه نشده به کشف رود

بلاتکلیفی طرح جداسازی آب آشامیدنی از آب بهداشتی در محدوده حرم مطهر رضوی

۱۵۰۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تأمین آب شرب مشهد افزوده می شود


وی اضافه کرد: اجرای طرح نبی اکرم (ص) از چهار سال پیش آغاز شد و مطابق برنامه زمان بندی پیش بینی می شود با صرف اعتبار هزار و ٧٠٠ میلیارد ریال بخش عمده باقی مانده این طرح تا پایان سال اجرا  شود و بقیه آن تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد و با تکمیل این طرح حدود هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه از توان بالقوه منابع آب موجود شهر مشهد به صورت بالفعل درخواهد آمد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: هم اکنون چهار باب مخزن با مجموع ظرفیت ۱۱۰ هزار متر مکعب در حال ساخت است که با ساخت این مخازن، حجم ذخیره سازی آب در شهر مشهد با ۱۵ درصد افزایش از ۷۲۵ هزار مترمکعب به ۸۳۵ هزار متر مکعب خواهد رسید.
اسماعیلیان افزود: شهرستان مشهد با جمعیتی نزدیک به چهار میلیون نفر که ۳۲ درصد آن ساکن مناطق حاشیه و ۱۲۸ روستای پیرامون این کلانشهر هستند یک میلیون و ۸۰ هزار مشترک آب و ۶۷۰ هزار مشترک فاضلاب دارد و آب مورد نیاز شهر مشهد از ۳۷۰ حلقه چاه، یک دهنه چشمه، ۲ رشته قنات و سدهای طرق، دوستی و کارده تامین می‌شود.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور صبح امروز از مخازن پهنه A ، پروژه آبرسانی تجمیع چاه‌های آب با عنوان پروژه نبی‌اکرم(ص) و مرکز پایش و مونیتورینگ شرکت آب وفاضلاب مشهد بازدید کرد.
کلانشهر مشهد با جمعیت ۳.۵ میلیون نفر، در شرایط عادی سالانه پذیرای بیش از ۳۰ میلیون زائر بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است.

 

انتهای پیام

منبع: ایرنا

نظر شما