سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

اهمیت پل اتومبیل رو در ترانزیت کالا به کشورهای CIS و اروپایی

رستمی

وزیر راه و شهرسازی، گفت: پل اتومبیل روی آستارا مسیر ارتباطی ترانزیت کالا از ایران و آذربایجان را به کشورهای CIS و اروپای شرقی تسهیل می کند.

به گزارش قدس آنلاین، رستم قاسمی در مراسم آغاز عملیات احداث پل مرزی و اتومبیل روی آستارای ایران و جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این پل برای ایران، جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته با اتمام این پل مسیر ترانزیت بین ایران و جمهوری آذربایجان هموار می‌شود، افزود: پل موجود در بافت قدیمی شهر مرزی آستارای ایران قرار دارد اما پل جدید آستاراچای در مجاورت پل راه‌آهن احداث و به پل مرزی آستارای آذربایجان وصل می‌شود.

قاسمی، گفت: پل جدید مرزی آستاراچای موجب توسعه ترانزیت میان دو کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان می‌شود که در موازات پل ریلی موجود توسعه همه جانبه منطقه را به همراه دارد.

وزیر راه و شهرسازی، افزود: پل اتومبیل روی آستارا مسیر ارتباطی ترانزیت کالا از ایران و کشور آذربایجان به کشورهای CIS و اروپای شرقی را تسهیل و دسترسی آذربایجان به خلیج فارس و دریای عمان را تأمین می‌کند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.