دولت آمریکا به نقض شدید حقوق بشر در بحرین اعتراف و در همین رابطه وزارت خارجه آمریکا درگزارش سالانه خود برای سال ۲۰۲۱ بر وخامت اوضاع انسانی و حقوق بشر در بحرین تاکید کرده است.

اعتراف آمریکا به نقض شدید حقوق بشر در بحرین

به گزارش قدس آنلاین؛ روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن درشماره امروز(شنبه)خود به نقل از گزارش وزارت خارجه آمریکا ادامه سیاست تبعیض آمیز وظلم وستم علیه شهروندان بحرینی به دلیل شیعه بودن را مورد تاکید قرار داد.

گزارش مزبور به مسائل مهم مربوط به حقوق بشردربحرین اشاره کرده که در بردارنده گزارش های مستندمربوط به شکنجه وبدرفتاری وشرایط سخت و دشوار زندان ها بوده که جان زندانیان را در معرض تهدید قرار داده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین به بازداشت های خودسرانه و محدودیت های اعمال شده علیه آزادی بیان و آزادی اصحاب رسانه و نبود آزادی جهت برگزاری گردهمایی های مسالمت آمیز و تشکیل انجمن های مردمی اشاره کرده وخاطرنشان نمود : دولت بحرین برای ایجاد محدودیت در زمینه سازماندهی و تامین هزینه های مالی و راه اندازی سازمان های غیردولتی قوانینی وضع کرده و علاوه بر آن علیه آزادی رفت و آمد محدویت هایی اعمال کرده است .

در گزارش مزبور همچنین به باطل کردن شناسنامه مخالفان سیاسی در بحرین و تصویب قانون انزوای سیاسی و اعمال محدودیت علیه آزادی کارگران جهت برپایی گردهمایی های مسالمت آمیز اشاره شده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین شماری از موارد نقض حقوق بشر و محدودیت های اعمال شده علیه آزادی های اساسی در بحرین از جمله شکنجه و نحوه برخورد و اعمال مجازات های سنگین و ضد بشری و توهین آمیز از سوی دولت را یادآور شده است.

سازمان"آمریکایی ها برای دمکراسی و حقوق بشر در بحرین"درهمین رابطه ابراز داشت: گزارش وزارت خارجه آمریکا در مقایسه با گزارش های قبلی آن بهتر شده است.

سازمان یاد شده افزود: این گزارش با اعتراف به موارد خطرناک نقض حقوق بشر در بحرین تا اندازه زیادی دقیق تلقی می شود.

سازمان مزبور از وزارت خارجه آمریکا خواست تا به طور کامل در جریان خط مشی برنامه ریزی شده از سوی دولت بحرین برای نقض حقوق بشر در این کشور قرار داشته باشد.  

بحرین از۱۴فوریه سال ۲۰۱۱میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه حکومت منامه است.مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند. ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته و حکومت منامه همچنین صدها بحرینی را نیز سلب تابعیت کرده است.  

گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها حکومت منامه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.