معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: با توجه به رویکرد ارزشمند اتخاذ شده در آستان قدس رضوی، این آستان به محل رویش و زایش شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل شده است که هر یک از این شرکت‌ها می‌توانند راهکاری برای حل مشکلات کشور داشته باشند.

آستان قدس رضوی محل رویش شرکت‌های دانش‌بنیان شده است

به گزارش قدس آنلاین، دکتر سورنا ستاری صبح امروز در گردهمایی ۳۸۰ شرکت دانش‌بنیان خراسان رضوی که به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار شد اظهار کرد: امسال رهبر معظم انقلاب مسئولیت مهمی را بر دوش همه قرار داده‌اند و باید در حوزه تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین اقدامات گسترده‌تری داشته باشیم.
نیاز به ترویج فرهنگ دانش‌بنیان در سطح جامعه
وی افزود: دانش‌بنیان بودن، پیش از هر چیز، یک فرهنگ است و مفاهیم آن، استفاده از دانش، تجاری‌سازی دانش و نفوذ آن در جامعه است و باید برای این فرهنگ‌سازی تلاش بیشتری کرد. 
ستاری ادامه داد: فرهنگ دانش‌بنیانی، از آدم‌های کوچه و بازار آغاز می‌شود و تا آن صنعت‌گری که باید خلاقیت و استعداد جوانان را ببیند و دانش او را به کار بگیرد ادامه دارد، بنابراین باید این فرهنگ را در کشور توسعه دهیم تا ثمرات دانش‌بنیان بودن ملموس شود. 
وی افزود: ما در مبارزه‌ای بین صنعت سنتی با صنایع خلاق و دانش‌بنیان هستیم و چنانچه برای این نبرد، سرباز، افسر و درجه‌دار تربیت نکرده باشیم، بازنده خواهیم بود، به همین جهت کاری که در شتاب‌دهنده‌های تخصصی انجام می‌دهیم، تربیت نیروها و شرکت‌های خلاق است. 

 

تقدیر دکتر ستاری از اقدامات آستان قدس رضوی
معاون علمی و فناوری رئیس‌جهور در ادامه گفت: اقدامی که آستان قدس رضوی با محوریت شرکت صنایع پیشرفته رضوی برای حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان آغاز کرده است، تمام مفاهیم مورد نیاز این حوزه را پیاده‌سازی می‌کند، به گونه‌ای که آستان قدس رضوی خودش منشاء رویش و زایش شرکت‌های دانش‌بنیان شده و کارخانه‌های نوآوری و پارک علم و فناوری ایجاد می‌کند. 

 

خلق ثروت با پیاده‌سازی ایده‌های جدید
ستاری ضمن تشکر از آستان قدس رضوی به دلیل پیاده‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان گفت: اعتماد به جوانان و حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان، اقدام بزرگ و ارزشمندی است که آستان قدس رضوی انجام داده است و با این حمایت، پیشتیبان جوانانی شده‌ایم که می‌توانند با نوآوری، ایده‌هایی جدید را پیاده‌سازی و خلق ثروت کنند. 
ستاری ادامه داد: این ایده جدید که شرکت صنایع پیشرفته رضوی زیستگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق باشد، بسیار ازشمند است و اگر هر یک از این شرکت‌ها بتوانند یکی از مشکلات کشور و جامعه را حل کنند، به اهدافی که مدنظر بوده دست یافته‌ایم. 
ستاری ادامه داد: جهت‌گیری آستان قدس رضوی برای حمایت از شرکت‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان از چند سال گذشته آغاز شده و در این خصوص همکاری خوبی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفته که به ایجاد یک سیستم پویا منجر شده و این همکاری‌ها ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:آستان نیوز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.