استاندار خراسان رضوی گفت: باید ظرفیت‌های تشکیلاتی حوزه زیارت فراهم شود تا پیگیری برخی از طرح های مهم و زیرساختی از جمله اسکان زائران، آزاد راه حرم تا حرم، قطار سریع السیر مشهد-تهران و شهر فرودگاهی مشهد نیز دنبال شود.

استاندار خراسان رضوی: باید ظرفیت‌های تشکیلاتی حوزه زیارت فراهم شود

به گزارش قدس خراسان آنلاین، یعقوبعلی نظری عصر پنجشنبه و در دیدار با رییس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه به موضوع زیارت اشاره و اظهار کرد: لازم است تا نگاه به زیارت، در قالب گردشگری نگریسته نشود که این نگرش آسیب زا است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه به حوزه مسکن اشاره کرد و گفت: در قالب طرح نهضت ملی مسکن تاکنون ۱۵ هزار قطعه زمین رایگان در این استان برای ساخت در اختیار مردم قرار گرفته که در کشور بی‌نظیر است.

وی افزود: با این کار سرمایه اجتماعی استان خراسان رضوی افزایش پیدا کرده است، زیرا مسکن افزون بر نیمی از معیشت و هزینه خانوار را به خود اختصاص داده است و با این کار شاهد ایجاد و افزایش امید در سطح جامعه هستیم.

نظری ادامه داد: به عنوان مثال در حوزه مسکن روستایی، نیاز به تغییر و بازنگری طرح هادی روستایی بود و این در حالی است که در گذشته سالانه طرح هادی ۳۰۰ روستا مورد بازنگری قرار می‌گرفت ولی اکنون از ۲ هزارو ۶۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار، طرح هادی هزار و ۱۱۳ روستا مورد بازنگری قرار گرفته است تا امکان ساخت و یا اعطای مجوز زیرساخت لازم به افراد فراهم شود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مهدی رجایی نیا، رییس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه نیز اظهار کرد: در سالهای گذشته نگاه به موضوع فرهنگ مظلوم واقع شده است، بنابراین در برنامه های آتی کشور باید به مقوله فرهنگ به صورت ویژه، نگریسته شود.

رییس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه افزود: اقداماتی که در کشور انجام می‌شود باید منجر به ایجاد امید در مردم و به خصوص جوانان شود.

وی ادامه داد: ثروتهای زیادی در کشور ما وجود دارد که به خوبی از آن استفاده نشده است و دستیابی به اهداف در این زمینه با مردمی سازی رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.